SİYASET
Giriş Tarihi : 16-03-2024 09:48

Samsun'da İYİ Partili Meclis Üyeleri CHP’ye Geçtiler

Yerel Seçime sayılı günler kala Samsun’da siyasi arena ısınmaya devam ediyor. İYİ Partili Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Atakum’da CHP’ye geçerek, Serhat Türkel’in yanındayız” dediler.

Samsun'da İYİ Partili Meclis Üyeleri CHP’ye Geçtiler

Samsun'da İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Ayhan Ayvaz, Füsun Uzun ile birlikte İYİ Parti Atakum Belediyesi Meclis Üyesi Özlem Danışman partilerinden istifa ederek CHP saflarına katıldı. Samsun'da İYİ Parti Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekilliği görevinden istifa eden Dr. Ayhan Ayvaz, yaptığı açıklamada meclis üyesi Füsun Uzun ve İYİ Parti Atakum Belediyesi Meclis Üyesi Özlem Danışman ile birlikte istifa ettiklerini açıkladı.

Ayhan Avyaz yaptığı açıklamada;

“Bugün itibariyle uzun süren sessizliğim, girmiş olduğumuz seçim sürecinde, sizlerin daha doğru yolu seçmenizde öncü olmak için yoğun çabalarımdan dolayıdır. Siyasi on yıllık hizmet sürecimin yeni bir evresine adım attığımı söylemek için burada bulunuyorum. Bu süre zarfında, önce Canik'te, ardından Atakum'da ve aynı zamanda da Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Grup Başkanvekilliği görevim süresince hem partim hem şehrimiz için var gücümle çalıştığım zaman zarfında tüm çabalarımın sonucunda partimin benimle aynı fikirde olmadığını gördüm. Bu sebeple şehrimizin geleceğini daha güvenli ve daha güçlü, kalkındırma ve geliştirmek için büyük projelerini hayata geçirmek adına bugün, İYİ Parti’den ve İYİ Parti'deki Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Grup Başkanvekilliği ve tüm görevlerimden istifa ederek, Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarım başta olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi'ne geçtiğimizi siz değerli dostlarım ve hemşerilerimle paylaşmak istiyorum. Bu kararı almak taktir edersiniz ki benim ve yol arkadaşlarım için hiç mi hiç kolay olmadı. 

31 Mart yerel seçimlerinin ülkemizin geleceği adına bizlere büyük tarihi sorumluluklar yüklediğine inanıyoruz. Bu çerçevede Atakum seçmeni Atakum’a rant ve betonlaşmadan başka bir şey vaat etmeyen AKP adayı ile onunla aynı zihinsel kökten gelen ve geçmişte Atakum’u rant ve beton siyasetiyle yönetmiş başka bir aday arasında kalmamalı. 

Atakum’un kaderi, bu kişilerin inisiyatifine bırakılamaz. Atakum bu kişilere emanet edilemez. Biz bugün, İYİ Parti Atakum ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Grup Başkanvekili ben Kamu Hukukçusu Dr. Ayhan Ayvaz,  Üst Kurul Delegesi ve Atakum Belediyesi Meclis Üyesi İktisatçı Özlem Danışman, Atakum ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Füsun Uzun ve birçok partili yol arkadaşlarımızla birlikte tavrımızı Atakum halkından, gençlerimizden, kadınlarımızdan, yaşlılarımızdan ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızdan velhasıl Karadeniz’in göz bebeği olan Atakum’un, Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Sayın Serhat Türkel’den yana koyuyoruz. 

Önümüzdeki dönemde de, aynı inanç ve kararlılıkla, Atakum’u kalkındıracak, yaralarını saracak yüksek meslek mensuplarının bir araya geldiği Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında kalemimiz, bileğimiz, zihnimiz ve fikirlerimizle birlikte hizmet etmeye, doğruları savunmaya ve toplumumuzun menfaatlerini gözetmeye devam edeceğiz. Hep birlikte daha güzel, daha yaşanabilir bir Atakum, bir marka şehir Samsun ve daha güçlü bir Türkiye için bu yeni dönemde de, sizlerin desteği ve inancıyla, bölgenin daha da ileriye taşınması için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

AlparslanAlparslan