SİYASET
Giriş Tarihi : 05-03-2023 11:25   Güncelleme : 05-03-2023 12:07

Naci Görür'ün seçim ve deprem mesajı sosyal medyanın gündeminde

Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medyada "önemli bir uyarı" başlığıyla dikkat çeken bir 'deprem ve seçim' mesajı paylaştı. Görür'ün paylaşımı sosyal medyada gündem oldu.

Naci Görür'ün seçim ve deprem mesajı sosyal medyanın gündeminde

Kahramanmaraş ve Hatay merkezli çifte depremlerde 45 binden fazla kişi hayatını kaybetti, 100 binden fazla kişi ise yaralandı.

Artçı sarsıntıların devam ettiği şehirlerde on binlerce bina enkaza dönüştü ve yüz binlerce kişi enkaz yığınına dönen memleketlerini arkalarında bırakıp farklı şehirlere göç etmeye başladı.

Depreme dirençli kentler yapılması gerektiğini her fırsatta vurgulayan Görür, önümüzdeki seçimlerde oy verirken ‘yaşam hakkı‘nı önemseyen partilerin tercih edilmesi gerektiğini aktarmıştı.

NACİ GÖRÜR SANDIĞI İŞARET ETTİ

Görür, adaylık tartışmaları sürerken bir kez daha seçimlere dikkat çekti.

Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından seçim ve deprem konusunda dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

Görür'ün ‘Önemli bir uyarı’ başlığıyla yaptığı paylaşımı sosyal medyada gündem oldu.

Görür, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Hatırlarsanız, birçok yazışma ve TV konuşmasında ben halk olarak biz siyasetten depremde can güvenliğimizi talep etmediğimizi, birçok seçimin gelip geçmesine rağmen bunu yapmadığımızı, depremde ölmek istemiyoruz diye hiç bir mitingte pankart açmadığımızı söyleyip durdum.

“EYT’LİLER KADAR BİLE OLAMADIK”

Hatta depremin siyaset üstü bir konu olduğunu da hatırlatarak şu öğüdü verdim: Sizin ve çocuklarınızın depremde can güvenliğini hedefleyen plan ve projesi olmayan hiçbir partiye oy vermeyin dedim. Bunu 6 Şubat depremlerinden çok önceden söyleye geldim. EYT’liler kadar bile olamadık dedim.

Şimdi sınav zamanı. Bugünkü depremlerin enkazı henüz daha ortada ve canlarımızın acısı yüreklerimizde. 2 ay sonra büyük seçim var.

'O PARTİLERE ASLA OY VERMEYİNİZ'

Bugünkü partilerin ülke çapında kentlerimizin enkaza dönüşmeyip insanlarımızın göçük altında kalıp ölmeyeceği “DEPREM DİRENÇLİ KENTLER” kuracağız vaadini verip vermeyeceklerini, bunun için ne kadar inançlı ve hazır olduklarını, inandırıcı projelerinin ve ekiplerinin olup olmadığını görmedikçe, tatmin olmadıkça o partilere asla oy vermeyiniz. Bu kıstasa göre parti tercihinizi değiştiriniz.

Aksi halde deprem bölgesinde ölen ve acı çeken tüm canlarımızın vebali bizim üzerimizde olacak ve ergeç aynı afetle biz de yüzleşeceğiz. Sevgiyle."

 

AlparslanAlparslan