SİYASET
Giriş Tarihi : 21-09-2022 07:36   Güncelleme : 23-09-2022 11:05

İYİ Parti Lideri Akşener, sosyal konut projesindeki eksiklere dikkat çekti!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara'nın Keçiören ilçesinde esnaf ziyaretinin ardından halka seslendi.

İYİ Parti Lideri Akşener, sosyal konut projesindeki eksiklere dikkat çekti!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral AkşenerAnkara'nın Keçiören ilçesinde esnaf ziyaretinin ardından halka seslendi. İktidarın açıkladı sosyal konut projesi için "Mantık olarak doğru ama anlatılmayan bir yeri var. Ne kadar ödeyeceğiniz belli değil" diyen Akşener"Vatandaş neyi ne kadar ödeyeceğini bilmek zorunda." diyerek tepki gösterdi.

"MALİ OLARAK YANLIŞ"

Ankara'ya ziyarete gelerek esnafın sorunlarını dinleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ziyaret sonrası halka seslendi. Akşener, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı TOKİ'nin sosyal konut projesi için "Mantık olarak doğru ama anlatılmayan bir yeri var. Ne kadar ödeyeceğiniz belli değil" dedi. Dini olarak yanlış, siyasi olarak doğru olabilir amma velakin mali olarak yanlış." diyen Akşener"Vatandaş neyi ne kadar ödeyeceğini bilmek zorunda." diye konuştu.

Akşener'in açıklamaları şu şekilde:

SEÇMEN VELİNİMETTİR

Birbirinizin karşısına diktiler sizi. Seçmen nimettir. Veli nimet olduğunuzu unutturdular. Ceketimi assam seçilirim modelinde sizin gözünüzün içine bakmayı unutan siyasetçilere o dükkanlara girerek çünkü o dükkanların içinde müşteri velinimettir. Seçmen velinimettir bunu hatırlatmak, el ele verip bu harami düzeni demokrasiyle, sandıkla attaya göndermek üzere yola çıktık.

"75 MİLYAR LİRA CEBİNİZDEN ÇIKTI"

Bugün bir hanımefendi bana dedi ki siz bunları emekli mi edeceksiniz EYT'li mi yapacağız. Ben dedim ki EYT'li yapacağız. Çünkü EYT'lilerin çektiği acı azıcık bu abiler görsün istiyorum. Oculuk buculukla soyuluyorsunuz. Şu KKM meselesi yok mu. 75 milyar ödendi sahiplerine. 75 milyar lira cebinizden çıktı. Biliyorsunuz ışıltı gözlü bir abimiz var işin başında. Işıkla mesaj veriyor, işte o mesajları almayacaksınız. Gerçekleri isteyeceğiz. Sayın Recep Tayyip Erdoğan dedi ki faiz sebep enflasyon sonuç dedi ayvayı yedik hep beraber. Şimdi doların yükselmesini engellemek amaçlı KKM açıldı 75 milyar lira cebinizden çıktı.

75 milyarı koyun kenara, Türkiye'de neler yapılırdı Keçiören'de ne yapılırdı. İstihdam yaratılabilirdi, çocukları bütün çocuklar okula aç gidiyor. İlkokuldan lise sona kadar okuyan çocuklara sabah kahvaltısı ve öğle yemeği verilebilirdi. 26 milyar lira tutuyor yıllık. Bütün KYK kredileri çizilebilirdi. Yurtlar yapılabilirdi. Fabrikalar yapılabilirdi. Bitmedi. Bitmeyen bir şey daha var ceplerimizden Telekom ile 24 milyar lira alındı. Büyük ekonomist, dünya liderimizin aile dostuna kıyak çekildi. 75 milyar lirayla biz tarımdaki çiftçiye bugüne kadar ödemediğimizin hepsini ödeyip üstüne koyabilirdik. Çiftçinin gübresini, mazotunu bu defa bedava verebilirdik. 75'e ekle 24'ü kaç etti. 99 etti.

"BU DİNAZOR TAKINTISI NEDİR?"

Bir tane daha var meşhur bir Ankapark'ımız var. Gezdim, gezdim dinazorlar ağlıyor. Bu dinazor takıntısı nedir? Yer gök dinazor. Ankapark'a gömülen para 14 milyar lira. ekle 99'a 113 milyar lira etti. 113 milyar lira cebinizden çıktı. Sizi soydular, evlatlarınızın geleceğini çaldılar. Türkiye işte böyle bir felaketle karşı karşıya. El ele verirsek siz velinimet olduğunuzu bilirseniz buna inanırsanız oculuk buculuk yapanlara defol git derseniz kazanan siz olursunuz.

"DÜZELTMEZLERSE BİZ GELECEĞİZ DÜZELTECEĞİZ"

Bakın seçime doğru gidiyoruz. Ne yaptı abiler? Sosyal konut projesi koydular. Mantık olarak doğru ama anlatılmayan bir yeri var. Ne kadar ödeyeceğiniz belli değil. Hayrettin Karaman’dan değil ama bu işi bilenlerden fetva almalarını tavsiye ediyorum. Dini olarak yanlış, siyasi olarak doğru olabilir amma velakin mali olarak yanlış. Çünkü neyi ne kadar ödeyeceğini bir vatandaş bilmek zorundadır. Onlara düzeltmeleri için her türlü imkanı sunacağız, düzeltmezlerse biz geleceğiz düzelteceğiz.

AdminAdmin