SPOR
Giriş Tarihi : 12-10-2022 19:36   Güncelleme : 17-10-2022 07:41

Douglas Tanque ve Ali Kaan Güneren'den açıklama

Samsunspor oyuncuları Douglas Willian Da Silva Saouza Tanque ve Ali Kaan Güneren, antrenmanı takip eden basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Douglas Tanque ve Ali Kaan Güneren'den açıklama

Transfer döneminde Süper Lig takımlarından da teklif aldığını fakat Samsunspor’un projesine inandığı için Samsunspor’u tercih ettiğini belirten Douglas Willian Da Silva Saouza Tanque, “Her şey istediğim gibi gidiyor. Çok fazla çalışıyorum. Gollerimi erken attığım için de çok mutluyum. Bunda takım arkadaşlarımın rolü de önemli. Onlar da gol atmama yardımcı oluyorlar. Süper Lig’den bazı takımlardan teklif almıştım ama Samsunspor’a geldim. Çünkü buranın projesine inandım. Takım arkadaşlarımızla birlikte çok iyi çalışıp, Süper Lig’e çıkmak istiyoruz. Türkiye’yi çok fazla gezme fırsatım olmadı ama Samsun çok güzel bir şehir. Ailem de Samsun’da olduğu için çok mutlu. Taraftarımızın her zaman yanımızda olmasını istiyoruz. İlk andan son ana kadar bize destek olmalarını istiyoruz. Ben de takım arkadaşlarımla birlikte elimden geleni yapıp, taraftarlarımızı mutlu etmek istiyorum” dedi.
Şampiyonluğa gidecek bir kadro kalitesine sahip olduklarını belirten Ali Kaan Güneren ise, “Samsunspor’a transferin son günü katıldım. Biraz alışma sürecim oldu. Yeni yeni takıma adapte oluyorum. Son maçta kendimi daha iyi hissettim. Taraftarlardan gelen olumlu yorumlar beni mutlu etti. Son maçı kazandığımız için mutluyuz. Çok güçlü bir kadroya sahibiz. Herkes bir yarışma içerisinde. Biri kötü oynadığında diğeri girip, ondan daha iyi oynayıp maçı kazandırabilecek güçte. İyi bir takıma sahip olduğumuz için şampiyonluk yolunda iyi ilerleyebileceğimizi düşünüyorum. Kendi performansım da takıma alıştıkça artıyor. Bunun daha iyisini de göreceğiz. Şu anda yüzde 50 ile oynadığımı hissediyorum. Samsunspor, takıma alıştığımda daha da iyi bir Ali Kaan Güneren görecek” diye konuştu.

AlparslanAlparslan