SİYASET
Giriş Tarihi : 04-08-2022 09:49

Kılıçdaroğlu'ndan KPSS açıklaması: Sonuçlar kesin şaibeli

Kılıçdaroğlu'ndan KPSS açıklaması: Sonuçlar kesin şaibeli CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yediiklim Yayınları'nın deneme soru kitapçığındaki sorularla aynı olduğu ileri sürülmesinin ardından açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Merak etmeyin, birkaç ay sonra kökten çözeceğiz." dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan KPSS açıklaması: Sonuçlar kesin şaibeli

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen KPSS'deki bazı soruların, Yediiklim Yayınları'nın deneme soru kitapçığındaki sorularla aynı olduğu ileri sürülmesinin ardından sosyal medya ayağa kalkmış, siyasi liderlerden de peş peşe tepki yağmıştı.

İddiaların ardından sosyal medyadan, "Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz" paylaşımında bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Devlet Denetleme Kurulu'nu "Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sorularının çalındığı" iddialarını incelemekle görevlendirdi ve ÖSYM'nin Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'ü görevden aldı.

"KÖKTEN ÇÖZECEĞİZ"

Erdoğan'ın adımını 'şov' olarak yorumlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimi işaret ederek, ''Sarayın kendi şaibesini çözme şovuna ise sadece gülüyorum. Merak etmeyin, birkaç ay sonra kökten çözeceğiz.'' dedi.

Kılıçdaroğlu'nun paylaşımı şöyle:

KPSS ile ilgili yorum yapmıyorum çünkü sınavın şaibesi bir yana, mülakatlar zaten şaibeli, haliyle sonuçlar kesin şaibeli. Bakanlığa da bunun için gitmiştim. Sarayın kendi şaibesini çözme şovuna ise sadece gülüyorum. Merak etmeyin, birkaç ay sonra kökten çözeceğiz.

 

ETİKETLER:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

AdminAdmin