SAĞLIK
Giriş Tarihi : 21-01-2023 16:21   Güncelleme : 21-01-2023 16:23

OMÜ Çocuk Hastanesi’nde karne heyecanı

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, OMÜ Tıp Fakültesi’nde hem tedavi olan hem de eğitim gören çocukların karne heyecanına ortak oldu.

OMÜ Çocuk Hastanesi’nde karne heyecanı

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci; Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Atakum Kaymakamı Kemal Yıldız, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Ağar, Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Yetik, OMÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Fatih Özkan ile Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi'nde hem tedavi gören hem de eğitim alan miniklerin karne sevincine ortak oldu. 

TÜRKİYE’DE İLK 

Türkiye’de ilk defa OMÜ Tıp Fakültesi’nde uygulanan ve öğrencilerin hastanedeki tedavileri süresince eğitimlerine devam edebildiği hastane sınıfından minikler heyecanla karnelerini aldı. Dönem boyunca tedavileri biten veya yeni başlayan toplamda 310 öğrencinin eğitim gördüğü sınıftan 2022-2023 eğitim ve öğretim döneminin ilk yarısında toplamda 46 öğrencinin okullarına not göndererek sınıflarının geçilmesi sağlandı. 

HEM TEDAVİ HEM EĞİTİM 

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı başta olmak üzere katılımcı protokol üyelerinden karnelerini alan öğrencilerle daha sonra pasta kesildi. Vali Doç Dr. Dağlı, Samsun’da ayrıca 300’ün üzerinde öğrenciye evde eğitim verildiğini belirterek hiçbir öğrencinin eğitimden mahrum kalmamasını amaçladıklarını söyledi. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci de hastanede tedavi gören çocukların aynı zamanda bu eğitimle öğrenimlerine devam etmesinin çok önemli olduğunu söyleyerek çocuklara hem başarı hem de acil şifa diledi. 

AlparslanAlparslan