SİYASET
Giriş Tarihi : 04-03-2024 09:00

Cemal Alişan 'Ender Gür' dedi

Çarşamba'nın simge ve akil isimlerinden geçmiş dönem milletvekili ve belediye başkanı Cemal Alişan, Büyükşehir'de Halit Doğan'la birlikte en uyumlu çalışacak adayın Ender Gür olduğunu işaret ederken, "Meclisi olmayan bağımsız bir adayın belediye başkanlığı Çarşamba’yı sıkıntıya sokar" dedi.

Cemal Alişan 'Ender Gür' dedi

Samsun'da 12 yıl milletvekilliği yapan geçmiş dönem Çarşamba Belediye Başkanı Cemal Alişan, yaklaşan 31 Mart seçimleri öncesi duygu ve düşüncelerini paylaştı. Çarşamba'nın simge ve akil isimlerinden birisi olan Cemal Alişan, Halit Doğan'ın Büyükşehir Belediye adayı gösterilmesinin kendilerini mutlu ettiğini ve sonuna kadar destek vereceklerini belirtti.

BÜYÜKŞEHİR'LE UYUM OLMALI
Cemal Alişan, "1986 yılında belediye başkanı olarak ilçemizde ilk defa altyapıyı ben yaptım. 1986’dan bugüne kadar altyapıya bir tek Halit Doğan kardeşim el attı. Benden sonra 5 yıl, 10 yıl, 15 yıl belediye başkanlığı yapan arkadaşların akılları neredeydi de, bu altyapıyı yapmadılar? Geçmişte altyapıya el atmayanlar, şimdi çalışmaları tenkit ediyorlar. Bu altyapı çalışmalarının mutlaka bitirilmesi gerekiyor. Bitirilmesi için de Büyükşehir Belediyesi ile uyumlu çalışabilecek bir belediye başkanın göreve gelmesi gerekiyor. Halit Doğan'ı çok iyi tanıyorum. Halit Doğan, herkesle diyalog kurabilen, herkesin isteklerine cevap verebilen, büyükten küçüğe herkese saygı gösteren bir kardeşimiz" dedi.

BAĞIMSIZ BAŞKAN SIKINTIYA SOKAR
Alişan şöyle devam etti: "Bütün temennimiz Halit Doğan ve yanındaki arkadaşlarının kazanmasından yana olacaktır. Çarşamba’da da Halit Doğan ile birlikte çalışacak arkadaşlarımızı iyi seçmemiz gerekiyor. Belediye başkanından, meclisine kadar Halit Doğan ile birlikte olacak arkadaşımıza destek vermemiz gerekiyor. Alişan ailesi olarak bizim tarafımız belli. Oğlum İlter Alişan şu anda Meclis Üyesi ve 31 Mart'ta görevi devredecek olmasına rağmen Cumhur İttifakı Adayı Ender Gür kardeşimizle mahalle mahalle geziyor. Sonuna kadar da desteğimizi vereceğiz. Çarşambalılara sesleniyorum; meclisi olmayan bağımsız bir adayın belediye başkanlığı Çarşamba’yı sıkıntıya sokar."

AlparslanAlparslan