SİYASET
Giriş Tarihi : 15-06-2024 22:34

AK Parti'den Sert Tepki: İmamoğlu'na Oy Yerildi İddiaları Asılsız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı seçimi sonrasında ortaya atılan "AK Partili belediyelerin Millet İttifakı'na oy verdiği" iddialarını kesin bir dille reddetti. İmamoğlu'nun başkan seçilmesiyle ilgili yapılan iddialara tepki gösteren Yılmaz, seçim sonrası siyasi nezaket ve işbirliği çağrısında bulundu. İşte detaylar...

AK Parti'den Sert Tepki: İmamoğlu'na Oy Yerildi İddiaları Asılsız

Samsun İl Başkanlığı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Yılmaz, Ekrem İmamoğlu'nun Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığına seçilmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. İmamoğlu'na AK Partili belediye başkanlarının oy verdiği yönündeki haberlerin asılsız olduğunu vurgulayan Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

 

'MİLLET İTTİFAKI'NA OY VERİLDİ DİYE BİR ŞEY YOK'

 

"Belediyeler Birliği seçimiyle ilgili bilgi, külliyen yanlış ve yalan haber, iyi niyetten çok uzak bir habercilik anlayışıyla yapılmıştır. 'AK Partili belediyeler Millet İttifakı'na oy verdi' diye asla bir şey yok. O bilgi yanlış, adeta köpürtme ve ajitasyon içerikli. Sayın Cumhurbaşkanımızın da sonuçlara müdahale ettiği, sinirlendiği gibi birtakım ajitasyon dolu ve incitici cümleler içeren bir haber anlayışıyla yapılmış bir şey. Bu haberlerin hiçbir doğruluk payı yok. Bırakın bizim arkadaşlarımızın onlara oy vermesini, onlar kendi delegelerinden alması gereken oyu da alamadılar."

 

Yılmaz, özellikle depremden etkilenen illerden başlayarak seçim sonrası değerlendirmeler yaptıklarını belirtti. "Bir seçim biter, biz ondan sonraki seçimin, hatta ondan sonraki seçimin gerektirdiği şeyleri yapan bir siyasi kültürden geliyoruz" dedi. Yılmaz, seçim sonrası arkadaşlarının motivasyonunu artırmaya çalıştıklarını ve artık kucaklaşma ve nezaket zamanı olduğunu ifade etti.

 

Toplantıya, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan ve AK Parti Samsun İl Başkanı Mehmet Köse de katıldı.

AlparslanAlparslan