Zelenski'nin Ankara Şovu

Kırım Tatar Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanı Ünver Sel "Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski’nin Ankara ziyareti Türk diplomasi tarihine geçecek garipliklerle anılacaktır"

Zelenski'nin Ankara Şovu
Zelenski'nin Ankara Şovu Admin

 

Kırım Kalkınma Vakfı Başkanı Ünver Sel"Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ortak basın toplantısı sırasında Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski’nin Doğu Ukrayna şehitleri için saygı duruşu çağrısı yapması tam bir diplomatik skandaldır. Maalesef Ukrayna bu cesareti Türkiye’nin ikircikli politikalarından almaktadır" dedi

Kırım Tatar Kültür Dernekleri Federasyon Başkanı Sel ,konuşmasına şöyle devam etti .Sel"Terörizm faaliyetleri nedeniyle Kırım’da ve Rusya’da arananlar listesinde bulunanlarla birlikte Ankara’ya gelen Zelenski’ye gösterilen müsamaha, Türkiye’nin ulusal çıkarları açısından kabul edilemez. Zira Ukrayna ve ABD, Karadeniz’de Rusya ile birlikte yapılan Türk Akımı projesini engellemek için 2018’de stratejik ortaklık antlaşması imzalamışlardır. 

Ayrıca her fırsatta Türkiye-Rusya ilişkilerini baltalamak üzere faaliyetler yürüten bir derneğin açılışının, Ukrayna Cumhurbaşkanı tarafından yapılması Türkiye’nin ve Kırım Tatarlarının kabul edebileceği bir durum değildir. Kırım’da yaşayan Kırım Tatar soydaşlarımızı ambargo uygulayarak açlığa mahkum etmek isteyen bir ülkenin cumhurbaşkanının Türkiye’de şaibeli bir derneğin açılışını yapması son derece acıklıdır.

Türkiye, Rusya ile stratejik ortaklığını ileri götürecek ve ulusal çıkarlarını koruyacaksa buna uygun davranmalıdır. Bir taraftan S-400, Akkuyu nükleer santrali ve Türk Akımı boru hatları konusunda Rusya’yla işbirliği yaparken, diğer yandan Ukrayna ile ABD’nin Türkiye ve Rusya aleyhtarı antlaşma ve faaliyetlerini görmezden gelerek hareket etmek stratejik bir hatadır. 

Türkiye artık karar vermelidir. Ya şu anda yaptığı gibi, ABD’nin gizli servisleriyle hareket eden terörist şahısları ve onun Türkiye’deki uzantılarını desteklemeyi sürdürmeli ya da Kırım’daki Kırım Tatar halkıyla ve Türkiye vatandaşı Kırım Tatar diasporasıyla doğrudan işbirliği modeli geliştirmelidir"dedi

 
Kırım Tatar Ünver Sel Ukrayna Show
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DYP Genel Başkanı Avk.Özaçıkgöz
DYP Genel Başkanı Avk.Özaçıkgöz"KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı Rum Ağzı ile Konuşuyor"
Perinçek'ten Akıncı'ya: KKTC Cumhurbaşkanı değil Amerikan Valisi!
Perinçek'ten Akıncı'ya: KKTC Cumhurbaşkanı değil Amerikan Valisi!