EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-11-2017 12:00   Güncelleme : 24-11-2017 12:00

YAĞCIOĞLU"TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİ KUTLUYORUM"

İlk Parti Genel Başkanı Süleyman Yağcıoğlu Öğretmenler günü için bir mesaj yayınladı

YAĞCIOĞLU

İlk Parti Genel Başkanı Süleyman Yağcıoğlu"Her şeyin başı eğitim değil, her şeyin başı “Kaliteli Eğitim” Dünün dinamikleri ile geleceğe yön veremeyiz. Eğitim çağdaşlaşmanın en önemli faktörüdür. Eski eğitim paradigmasını toptan yok edip, çağdaş anlayışı eğitimimize hakim kılmalıyız. Ezberci ve bilgi yükleyen bir eğitim yerine, “öğrenmeyi öğreten, kafasındaki bilgileri tasnif ederek, yapacağı sentez ve analizlerle, yeni fikirler üretebilen, sorgulayan dinamik nesiller” yetiştireceğiz. Bilgi çağında eğitimin kriterleri değişmiştir. Dünün sanayi toplumunun statik, ezberci eğitim sistemi ile geleceği yaratacak nesiller yetiştirmemiz olanaksızdır. Yeniçağ kendi dinamiklerini ve bunlara bağlı olarak değişimini beraberinde getirmiştir.

Bu dinamiklerden olan en önemli iki öge ömür boyu eğitim ve yönlendirme programıdır.Belirli bir öğretim yerine sürekli ve devamlı eğitim tepeden yönlendirilen eğitim yerine toplumun katılımını ve isteklerini esas alan eğitim.

 

Ömür boyu eğitim çağımız çok hızlı değişmektedir tıpta mühendislikte teknoloji de her gün yeni buluşlar yapılmaktadır.bu yüzden mesleki bilgi ve becerilerimizin çağın gerektirdiği seviye de olması için ömür boyu eğitim olmazsa olmazlardan biridir.

 

 

Çağımız da eğitim her yerdedir bu nedenle okullar eğitim yerleşkesine dönüşmüş aile topluca eğitim almaya başlamıştır.Ebeveyinlerin de eğitimin içerisn de yer alma gereği vardır.bu durum da okullarımız hızla bütün topluma eğitim verecek eğitim  yerleşkesine dönüştürülecektir.

 

Sadece Türkiye de değil Dünyanın hiç bir ülkesin de eğitim de taşları yerli yerine oturtmadan kalkınmayı ve huzuru yakalamak mümkün değildir.

Öğretmenler günü vesilesi ile tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü nü kutlarken geçmişten günümüze öğretmenlik yapmış ve rahmete kavuşmuş olan öğretmenlerimizi ve baş öğretmen MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü saygı ve rahmetle anıyorum.