Yabancı basın İmamoğlu'nu yazdı! New York Times 'fırça' diye verdi

31 Mart'taki yerel seçimleri 13 bin 729 oy farkla kazanan Ekrem İmamoğlu, bu kez rakibi Cumhur İttifakı'nın AKP'li adayı Binali Yıldırım'a yaklaşık 800 binden fazla oy farkı atınca dünya medyasına da haber oldu. İşte yabancı basın ile bizim gazetelerin attığı manşetler:

Yabancı basın İmamoğlu'nu yazdı! New York Times 'fırça' diye verdi
Yabancı basın İmamoğlu'nu yazdı! New York Times 'fırça' diye verdi Admin
Yabancı basın İmamoğlu'nu yazdı! New York Times 'fırça' diye verdi

 

Yabancı basın İmamoğlu'nu yazdı! New York Times 'fırça' diye verdi - Sayfa 1

İSTANBUL seçiminde rakibine 800 bin oyla fark atan Ekrem İmamoğlu dünya medyasına kapak oldu. New York Times'tan Arap gazetelerine, İngiliz medyasından İsrail gazetelerine kadar hemen her yerde haberleri çıktı. Yabancı basın seçimi Erdoğan yenilgisi olarak sundu. İşte yazılanlar:

Yabancı basın İmamoğlu'nu yazdı! New York Times 'fırça' diye verdi - Sayfa 2

BBC: İngiliz yayıncı kuruluş BBC İstanbul için yenilenen belediye başkanlığı sonuçlarına göre iktidar partisi AK Parti'nin İstanbul'un kontrolünü kaybettiğini yazdı. Yayınlanan haberde BBC "Bu seçim Erdoğan için kilit önemde bir sınavdı" dedi.

 

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİM SONUCU
EKREM İMAMOĞLUEKREM İMAMOĞLU
%54,21
 
 
%44,99
4.741.8703.935.444
AÇILAN SANDIK : %100,00
BİNALİ YILDIRIMBİNALİ YILDIRIM

Yabancı basın İmamoğlu'nu yazdı! New York Times 'fırça' diye verdi - Sayfa 3

Guardıan
Bir diğer İngiliz yayıncı Guardian, bu seçim sonuçlarına göre ikinci kez İstanbul'u kaybetmenin Ak Parti için utanç verici olduğunu yazdı.
Guardian haberinde "Bu seçim sonuçlarının Erdoğan'ın partisi AK Parti'nin geleceği için dramatik sonuçları olacaktır" yorumunda bulundu.

 

Yabancı basın İmamoğlu'nu yazdı! New York Times 'fırça' diye verdi - Sayfa 4

 Haaretz 
İsrail menşeli yayın kuruluşu Haaretz, Millet ittifakının, Mart ayında sürpriz şekilde kazanan adayı İmamoğlu'nun ikinci kez zafer kazandığını yazdı. Haaretz bu seçim sonuçlarına göre Erdoğan'ın "bozguna uğradığını" yazdı.

 

420

Yabancı basın İmamoğlu'nu yazdı! New York Times 'fırça' diye verdi - Sayfa 5

New York Tımes
ABD'li yayıncı kuruluş The New York Times Türk seçmeninin seçimlerin tekrarlanma kararının ardından Erdoğan'a 'fırça attığını' söyledi.
 

Yabancı basın İmamoğlu'nu yazdı! New York Times 'fırça' diye verdi - Sayfa 6

 Washıngton Post
ABD'li yayıncı kuruluş Washington Post, İmamoğlu'nun, Erdoğan'ın 'tüm azmine rağmen' zafer kazandığını söyledi. Bu sonuçlara göre iktidar partisin net şekilde gerilediğini söyledi.

 

Yabancı basın İmamoğlu'nu yazdı! New York Times 'fırça' diye verdi - Sayfa 7

Al Arabıya
Suudi Arabistan menşeli yayıncı Al Arabiya Erdoğan'ın adayı Binali Yıldırım'ın yenilgiyi kabul ettiğini yazdı. Yıldırım'ın açıklamalarını aktaran yayıncı kuruluş İmamoğlu'nu tebrik eden Yıldırım'ın açıklamalarına yer verdi.

 

Yabancı basın İmamoğlu'nu yazdı! New York Times 'fırça' diye verdi - Sayfa 8

Wall Street Journal gazetesinin, İmamoğlu'nun seçim galibiyetini duyuran haberinde bu sonucun "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mega kentteki çeyrek asırlık hakimiyetine son verdiğini ve uzun süredir siyaset sahnesine hakim olan iktidar partisindeki sorunları gözler önüne serdiğini" yazdı. 

Dünya Basını İmamoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da 400 tane çiçek dağıttı, işte nedeni...
Samsun'da 400 tane çiçek dağıttı, işte nedeni...