Türkiye ile Kırım Arasında anlaşma imzalandı..

Ekonomik, Sosyal, Kültürel, Spor ve Toplumsal İşbirliği Anlaşması İmzalandı

Türkiye ile Kırım Arasında  anlaşma imzalandı..
Türkiye ile Kırım Arasında  anlaşma imzalandı.. Admin

 

 

        ÜÇ TARAFLI İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI..

Uluslararası Kırım Dostları Derneği Başkanı Ünver Sel, Kırım Tatar Halkının Milli Şurası İcra Kurulu Başkanı Enver Emiraciev ve Rusya Federasyonu Güney Federal Bölgesi Doğal Kaynakların Geliştirilmesi, İhracat ve İthalat ve Yatırım Merkezi Başkanı Natali Serova arasında; Kırım Cumhuriyeti’nin Akmescit-Simferopol şehrinde Başbakanlık binasında üç taraflı “İşbirliği Anlaşması” imzalandı.

Söz konusu anlaşmaya göre Türkiye ile Kırım arasında ekonomik, sosyal, kültürel, spor ve toplumsal ilişkiler geliştirilmek istenmekte. Bu ilişkilerin geliştirilmesinde daha çok sivil inisiyatif ve teşebbüslerin yer alması planlanmakta.

Uluslararası Kırım Dostları Derneği, Kırım konusunu günümüzün uluslararası ilişkilerinin politik gündeminden çıkararak, ülkeler ve halklar arasındaki ilişkilerde çatışma aracı olarak kullanılmasını engellemeyi amaçlamaktadır.

Söz konusu bu anlaşma, imzalandığı tarihte yürürlüğe girmiş olup, önümüzdeki günlerde pratikte uygulanmaya başlanacaktır. İlgili taraflar Türkiye ve Kırım arasındaki ilişkilerinin geliştirilmesi için hukuki ve prosedür açısından hazırlıklarını sürdürmektedir.

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=BdMPscuHgbw

Türkiye Kırım Arasında Anlaşma Kırım Dostlar Derneği Ünver Sel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fatih Portakal'dan skandal Devlet Bahçeli açıklaması: U dönüşü yaptı
Fatih Portakal'dan skandal Devlet Bahçeli açıklaması: U dönüşü yaptı