Trabzon'da şiddetli yağış ve heyelan

Trabzon'da şehir merkezi ve ilçelerde etkili olan şiddetli yağış yüzünden Akçaabat-Düzköy karayolunun Alsancak mevkisinde heyelan meydana geldi.Trabzon'da şiddetli yağışın yol açtığı heyelan yüzünden kapanan Akçaabat-Düzköy karayolu yeniden ulaşıma açıldı.

Trabzon'da şiddetli yağış ve heyelan
Trabzon'da şiddetli yağış ve heyelan

 

 

Trabzon’u sel ve heyelan vurdu; karayolu ulaşıma kapandı

Kentte sabah saatlerinde başlayan yağış etkisini gösterdi. Yağışlar özellikle Düzköy ilçesinde etkili oldu. İlçede aşırı yağışlar nedeniyle sel ve heyelanlar meydana geldi. Düzköy-Akçaabat karayolu Hıdırnebi kavşağı mevkiinde çift yönlü ulaşıma kapandı. Karayolunda çok sayıda araç yolda kaldı. Karayolları ve belediye ekipleri kapalı yolu ulaşıma açmak için çalışma başlattı.

110

Trabzon’u sel ve heyelan vurdu; karayolu ulaşıma kapandı

Trabzon'un Yomra, Araklı ve Sürmene ilçelerinde etkisini sürdüren yağışlar nedeniyle derelerin su seviyeleri yükselmeye başladı. Trabzon Valiliği, yağışların gün boyu süreceğini belirterek oluşabilecek sel, heyelan ve su baskınlarına karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.

 

OKULU SU BASTI, ARŞİV SULAR ALTINDA KALDI: Akçaabat ilçesinde de etkisini gösteren yağış, Derecik Mahallesi'nde de sel ve taşkınlara yol açtı. Yağış sonucu yamaç alandan akan sel sularıyla mahalledeki Derecik Anadolu Lisesi'ni su bastı. Okulun bahçesi su nedeniyle göle dönerken, okul içerisinde arşiv odasında yer alan evrak ile birçok dokümanlar da su altında kaldı. Okulun kilitli olan kapısı içeride su birikintisi nedeniyle açılamadı. Bölgeye gelen ekipler, iş makinesiyle kapıyı kırarak okul içine dolan suyu tahliye etti. 
 

Sel Trabzon Düzköy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da 400 tane çiçek dağıttı, işte nedeni...
Samsun'da 400 tane çiçek dağıttı, işte nedeni...