GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-07-2019 13:07   Güncelleme : 22-07-2019 13:07

'Tosuncuk'un eşi Sıla Aydın yurt dışına para kaçırdı mı? İfadesi bomba

"TOSUNCUK" olarak bilinin Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Aydın'ın, 48 sanıklı Çiftlik Bank davasında talimatla verdiği ifade ortaya çıktı.

'Tosuncuk'un eşi Sıla Aydın yurt dışına para kaçırdı mı? İfadesi bomba

'Tosuncuk'un eşi Sıla Aydın yurt dışına para kaçırdı mı? İfadesi bomba - Sayfa 1

Çiftlik Bank davasının tutuksuz sanığı Sıla Aydın'ın, Bursa Karacabey 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde talimatla verdiği ifadesi, davanın görüldüğü İstanbul Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ne geldi.  İfadesinde şirket hakkında bilgisi olmadığını ileri süren Sıla Aydın, "Davanın diğer sanıklarını da tanımıyorum" dedi. 

 

'Tosuncuk'un eşi Sıla Aydın yurt dışına para kaçırdı mı? İfadesi bomba - Sayfa 2

''Bu şirketin nasıl işlediğini de bilmiyorum'': Çiftlik Bank'ı bir yazılım şirketi olarak bildiğini, şirketin sahibi Mehmet Aydın'ın eşi olduğunu söyleyen Sıla Aydın, "İnsanların para yatırdığı ve bir şekilde kazanç sağladığını biliyordum. Ancak kesinlikle şirketin yönetiminde değildim. Pay sahibi de değilim. Bu şirketin nasıl işlediğini de bilmiyorum. Diğer sanıkların ise sadece ismen biliyorum. Belirttiğim gibi şirketin bir suç örgütü olduğunu bilmediğim gibi kesinlikle bir kazanç sağlamış değilim. Herhangi bir hissem de yoktur" dedi.

 

Suçlamaları kabul etmedi: Yurt dışına para çıkardığı yönündeki suçlamaları kabul etmeyen Sıla Aydın, "Mehmet Aydın'ın eşi olduğum için hakkımda iddianame düzenlenmiştir" dedi. 

 

'Tosuncuk'un eşi Sıla Aydın yurt dışına para kaçırdı mı? İfadesi bomba - Sayfa 4

''Arjantin ve Uruguay'da 15'er gün olmak üzere iki kez bulundum'': Sıla Aydın ifadesine şöyle devam etti: "Mayıs 2017 ve Ağustos 2017'de Arjantin ve Uruguay'da 15'er gün olmak üzere iki kez bulundum. Eşim Mehmet Aydın ise Türkiye'ye dönmedi. Ayrıca bizim ev almak üzere biriktirdiğimiz para benim adıma bankadaydı. 2017 Ekim diye hatırlamadığım tarihte eşim benim hesabıma bu birikmiş parayı gönderince tedbir kondu. Şu anda parayı da kullanamamaktayım."

 

'Tosuncuk'un eşi Sıla Aydın yurt dışına para kaçırdı mı? İfadesi bomba - Sayfa 5

Beraatine karar verilmesini istedi: Suçsuz olduğunu söyleyen Aydın beraatine karar verilmesini istedi. 

 

'Tosuncuk'un eşi Sıla Aydın yurt dışına para kaçırdı mı? İfadesi bomba - Sayfa 6

2018 tarihinde tahliye edilmişti: Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın eşi Sıla Aydın, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında 14 Mart 2018 tarihinde tutuklanmış, 2.5 ay tutuklu kaldıktan sonra 31 Mayıs 2018 tarihinde tahliye edilmişti. 

 

'Tosuncuk'un eşi Sıla Aydın yurt dışına para kaçırdı mı? İfadesi bomba - Sayfa 7

7 yıldan 17 yıla kadar hapis cezası isteniyor: Soruşturma sonucu hazırlanan iddianamede Sıla Aydın'ın, "Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak", "Mal varlığı değerlerini yurt dışına çıkarmak" suçlarından 7 yıldan 17 yıla kadar hapis cezası istemiyle cezalandırılması talep ediliyor. 

KAYNAK: İNTERNET HABER