Tam 6 ayaklı ve 2 kuyruklu! Karaman'da görenleri hayrete düşüren olay

KARAMAN'da, bir kedi yaklaşık 10 saat boyunca doğum yapamayınca veterinere götürüldü. Veteriner tarafından sezaryene alınan kedinin 3 yavrusu da havasızlıktan ölü doğarken, yavrulardan birinin 6 ayaklı ve 2 kuyruğu olması hayrete düşürdü.

Tam 6 ayaklı ve 2 kuyruklu! Karaman'da görenleri hayrete düşüren olay
Tam 6 ayaklı ve 2 kuyruklu! Karaman'da görenleri hayrete düşüren olay Admin

Tam 6 ayaklı ve 2 kuyruklu! Karaman'da görenleri hayrete düşüren olay - Sayfa 1

​Karaman'da, Rüveyda Tırtar evde beslediği gebe kedisinin gece yarısı doğumunun başladığını fark etti. Tırtar, sabah kedisinin doğumu gerçekleştiremediğini ve doğacak yavrunun bir kısmının anne rahminden çıkamadığını görünce kedisini veterinere götürdü. 

 

Tam 6 ayaklı ve 2 kuyruklu! Karaman'da görenleri hayrete düşüren olay - Sayfa 2

Kedi, veteriner Bilge Koçak tarafından hemen sezaryene alındı. Sezaryenle kedinin 3 yavrusu ölü olarak dünyaya geldi. Ölü kedilerden birinin 6 ayaklı ve 2 kuyruklu olması dikkat çekti. 

 

Kedilerde ilk kez böyle bir durumun görüldüğünü belirten veteriner Bilge Koçak, "Gece yarısının ardından kedinin sancıları artmış ve doğum başlamış. Yavru kedilerden bir tanesinin kuyruğu ve vücudunun bir kısmı çıkmaya başlayınca kedi sahipleri kendisi doğum yapar diye beklemişler. Sabah erken saatlerde doğumun gerçekleşmemesi üzerine anne kediyi bize getirdiler.

 

Tam 6 ayaklı ve 2 kuyruklu! Karaman'da görenleri hayrete düşüren olay - Sayfa 4

iz hemen anne kedinin muayenesini yaptıktan sonra doğum kanalındaki yavru kedinin havasızlıktan dolayı öldüğünü fark ettik ve sezaryene aldık. Sezaryen da ilk başta doğum kanalındaki kediyi aldıktan sonra bir beyaz yavru daha çıkardık maalesef ki, o da ölmüştü. Son olarak aldığımız yavru ise bizleri de şaşırttı. 

 

Tam 6 ayaklı ve 2 kuyruklu! Karaman'da görenleri hayrete düşüren olay - Sayfa 5

Biz ikiz sanmıştık ama iki vücutlu tek başlı olduğunu gördük. Kedinin bütün oluşumları tamamlamış her şeyi normal ama iki vücut birleşerek tek bir kafa oluşmuş. Kedilerin arka iki ayakları ön iki ayakları her şey oluşmuş iki kedi de tek göbek kordonu ve tek başı var. Maalesef doğum süresi çok uzadığı için hepsi ölü doğdu. Bu durum bizim ilk defa başımıza geliyor. Daha önceler de buzağıların iki vücutlu tek başlı dünyaya geldiğini biliyorduk kediler de bunu ilk defa gördük" dedi.

İnternet Haber

Karaman 6 ayaklı iki kuyruklu kedi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da 400 tane çiçek dağıttı, işte nedeni...
Samsun'da 400 tane çiçek dağıttı, işte nedeni...