YAŞAM
Giriş Tarihi : 27-10-2019 21:40   Güncelleme : 27-10-2019 21:50

Piyasanın en pahalı köpeği BOO

Pomeranian cinsi köpekler nadir bulunduğu için pahalı fiyatlara satılmaktadır. Fiyatları pahalı olmasına rağmen bu tür köpekleri sahiplenmek isteyen insanlar satış fiyatına bakmaksızın bu mükemmel canlıyı satın alabiliyorlar.

Piyasanın en pahalı köpeği BOO

 

Pomeranian cinsi köpekler nadir bulunduğu için pahalı fiyatlara satılmaktadır. Fiyatları pahalı olmasına rağmen bu tür köpekleri sahiplenmek isteyen insanlar satış fiyatına bakmaksızın bu mükemmel canlıyı satın alabiliyorlar. Bu cinsin satış fiyatları hakkında sizin için yaptığımız araştırmalar sonucunda birçok fiyat türüne ulaştık. Petshoplar ile yaptığımız görüşmeler sonucunda en iyi fiyatı sizin için bularak güzel bir çalışma hazırladık.

Güncel Piyasaya Göre;

Piyasa Genellemesi – 2019 / 2020 Yılı Ortalaması 
750 $  – Şu anki kur ortalaması 4,300 TL (Kırma olabilir, genelde garanti verilmeden satılanlar)
5.200 $ – Şu anki kur ortalaması 30,000 TL (2019 – 2020 Yılları ortalaması) fiyat aralıklarına rastlamak mümkün.

 

 

Pomeranian Fiyatları

Pomeranian (Boo) fiyatları 4.000₺ ve 30.000₺ arasında değişmektedir.

Olması Gereken Fiyatlandırma

8.000₺ ile 15.000₺ arasında bir fiyat diliminde satılması gerekmektedir. Önceki bahsettiğimiz fiyatlar genellikle piyasada bu ırkın çok az bulunduğu durumlarda geçerli olmaktadır.

Yukarıda belirtilen en yüksek fiyattan satılan Pomeranian cinsi köpekler artık fenomen olmuş olanlardır. Herkes tarafından bilinen bir köpeğe bu denli fiyat biçmek normal olarak gözlemleniyor.

Aradaki Fiyat Farklarının Sebepleri

4250 Türk Lirasına satılan bir Pomeranian’ın bu denli düşük fiyata satılmasının tek sebebi daha küçükken orijinal olup olmadığının anlaşılamamasıdır. Bu garanti verilmediği için düşük fiyatla satılarak elden çıkarılmaya çalışılmaktadır.

Bu cinsin satışını yapan kişilerden istemeniz gereken birkaç belge bulunmaktadır. Bu belgeleri size sunamayacak kişiler ile kesinlikle ticaret yapmamalısınız. Aksi taktirde mağdur kalabilirsiniz.

  • Satış yapan kişinin referanslarını mutlaka sormalısınız.
  • Bu ticareti yaparken size sunacakları belgelere mutlaka önem verin.
  • Müşterilerinin onlar hakkında yaptığı yorumlara göz atmayı kesinlikle ve kesinlikle unutmayın.Kaynak:can dostum