Osman Kaymak; 'Ülkemizin birliği için dua edeceğiz' -

Samsun Haberleri Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaretinde Barış Pınarı operasyonu için yaşlılardan dua istedi.

Osman Kaymak; 'Ülkemizin birliği için dua edeceğiz' -
Osman Kaymak; 'Ülkemizin birliği için dua edeceğiz' - Admin

Samsun Haber: Samsun 'un Canik  ilçesi Hasköy Mahallesi 'nde bulunan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini eşi Emine Kaymak , Vali Yardımcısı Mehmet Aktaş, Canik Kaymakamı Mahmut Halal ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tekin Balcı ile birlikte ziyaret eden Osman Kaymak 'a Kurum Müdürü Osman Usta eşlik etti.

'Samsun'da 100 milyon TL'nin üzerinde bakım hizmeti ücreti ödüyoruz' 

Merkezdeki yaşlılarla tek tek ilgilenen ve gül dağıtan Vali Kaymak, hallerini hatırlarını sordu ve şikayetlerini dinledi. Girişte bir konuşma da yapan Vali Kaymak, 'Bir toplum yaşlılarına iyi bakmıyorsa, ihmal ediyorsa yarın kendileri için daha kötü şartların geleceğini bilmesi lazım. Sizler bizim için kıymetlisiniz. Devletimiz sizler için her türlü imkanı hazırlıyor. Sizlerden tek isteğimiz devletimize ve milletimize dua etmeniz. Cumhurbaşkanımızın da yaşlılarımıza, engellilerimize, yetimlerimize, garip-gurabaya iyi bakmamız yönünde sürekli talimatlarını veriyor. Bunlar sosyal devletin gerekliliğidir. Biz de Samsun'da 100 milyon TL'nin üzerinde bakım hizmeti ücreti ödüyoruz. Devletimiz ihtiyacı olana kömürünü veriyor, evde bakım ihtiyacı olana eleman gönderiyor. Türkiye Cumhuriyeti son yıllarda Avrupa devletlerinin üzerinde sosyal yardım yapıyor ve vatandaşına sahip çıkıyor. Bu güçlü devlet olmanın sonucudur' diye konuştu.'Türkiye Avrupa'nın üzerinde sosyal yardımlar yapıyor' 

Osman Kaymak konuşmasında Fırat'ın doğusuna gerçekleştirilecek muhtemel operasyon için de yaşlılardan dua istedi. Kaymak, 'Türkiye Cumhuriyeti son yıllarda Avrupa devletlerinin üzerinde sosyal yardımlar yapıyor ve vatandaşına sahip çıkıyor. Bu güçlü devlet olmanın bir sonucudur. Şu an Suriye'nin kuzeyine bir operasyon hazırlığımız var. Bakın Türkiye çok zor bir coğrafya. Onun için sizlerden isteğimiz dua edin. Bu devletin birliği beraberliği için, güçlü olmamız için biz büyüklerin duasını alıyoruz. Ülkemizin güçlü birliği için dua edeceğiz, birbirimizi çok seveceğiz' şeklinde sözlerini tamamladı.

Vali Kaymak Ülkemiz birliği için dua edeceğiz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da 400 tane çiçek dağıttı, işte nedeni...
Samsun'da 400 tane çiçek dağıttı, işte nedeni...