SİYASET
Giriş Tarihi : 05-09-2019 10:50   Güncelleme : 05-09-2019 10:50

Merkez Sağ Neden Toplanamıyor..

Hür Düşünce Hareketi Başkanı Halil İbrahim Şahinler.merkez sağın neden bir araya gelmediğinin analizini yazdı.

Merkez Sağ Neden Toplanamıyor..


Merkez sağı temsil ettiğini belirten siyasi partiler ve bu partilerin mensupları kendi şahsi menfaatlerini göz ardı edip biz diyemeden toparlanması mümkün değil.
Bakınız merkez sağda olduğunu belirten ve 80 ihtilalinden sonra  merkez sağı temsil eden partilerin hiç birinin esamesi okunmuyor,DP 2011 yılından beri aynı genel başkanla bir adım ileriye gidememiştir başarı varmı derseniz  başka bir siyasi partinin sırtından genel başkanlarını Milletvekili yapmak başarı ise evet başarılıdır !!!!
Bakınız rahmetli Demirelin zincirbozandan sonra kurduğu ve fırtınalar estirdiği  DYP aynı durumda kendi içinde ?çırpınıp duruyor… 
Bakınız rahmetli Özalın ANAP ı iktidara yaslanıp acaba bende bir tane vekillip kapabilirmiyim sevdasında .
Diğer partilere baktığımda ; büyük kongresinde 40 delegeyi bir araya getiremeden kongre yapan partileri kaale bile almıyorum çünkü 2 kişi bir araya gelip iktidara yürüyoruz diye hepsi havanda su dövüyor hepsini toplasanız bir köy derneği bile kuramazsınız
Ne derler ?? parçalanmış güç  güç değildir…..bizler böyle bölünmeye kendi ikbalimizi düşündüğümüz müddetçe ,inanç azim ve ülke sevdası olmadığı müddetçe bir araya gelmeside mümkün görünmüyor..
Ancak son aylarda Memleketin gerçek sevdalılarının başlattığı platformlar merkez sağa umut ışığı olmaya başladı umarım bu platformlar ve hareketler bir araya gelip toplanırlarsa Türkiyenin  siyasi gündemi değişip tecrübeli liyakatli bir kadroya kavuşur düşüncesindeyim.