Lopez Türk tatlısına bayıldı

ANTALYA'da konser veren dünyaca ünlü şarkıcı Jennifer Lopez, Türk mutfağından lezzetleri tek tek tattı. Lopez, sütlaç tatlısını çok beğendi ve ikinci defa istedi.

Lopez Türk tatlısına bayıldı
Lopez Türk tatlısına bayıldı Admin

Jennifer Lopez Türk mutfağını sevdi! O tatlının tarifini istedi - Sayfa 1

Dünyaca ünlü ABD'li şarkıcı Jennifer Lopez, Antalya'da Regnum Carya Otel'de "It's My Party" adlı dünya turnesi kapsamında konser verdi. İzleyenlerine unutulmaz bir gece yaşatan Jennifer Lopez, Antalya'da iki gece kaldı. Regnum Carya'da kaldığı süre boyunca otelin restorantından yemek yiyen ünlü şarkıcı, Türk mutfağından lezzetleri tek tek tattı. 

 

Jennifer Lopez Türk mutfağını sevdi! O tatlının tarifini istedi - Sayfa 2

Yemeklerini otel misafirleriyle ana restoranda yiyen Lopez, konsere yaklaşık bir yıl hazırlandıklarını, son altı ayın çok yoğun geçtiğini söyledi. Regnum Carya'nın Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Üstertuna, AA muhabirine, şunları söyledi: 

 
Jennifer Lopez Türk mutfağını sevdi! O tatlının tarifini istedi - Sayfa 3

520 kişi çalıştı: ''Sadece kendi ekipleri 90 kişiydi, bavullar ve ekipmanlar 10 tırdı. Bunun yanında teknik ekip, Türkiye'den de ayarladığımız ekibi düşünürsek 230 kişilik bir ekiple konsere hazırlandık. Bir de otel çalışanlarımız vardı. Minimum 520 kişi bu iş için çalıştı, hummalı bir hazırlık oldu. Sanatçı 230 parça bavulla geldi. İçinde kendisinin yanı sıra dansçılarının da kostümleri bulunuyordu." 

 

Jennifer Lopez Türk mutfağını sevdi! O tatlının tarifini istedi - Sayfa 4

Özel su isteği: Sanatçının yurt dışından özel su gibi bazı istekleri olduğunu, bunları da temin ettiklerini vurgulayan Üstertuna, sözlerini şöyle tamamladı:

 

 

Jennifer Lopez Türk mutfağını sevdi! O tatlının tarifini istedi - Sayfa 5

Kremalı ve acı istemedi: "Genel olarak misafire sunduğumuz Türk lezzetlerini sanatçı için de hazırladık. Yemeklerin çok kremalı ve çok acı olmaması yönünde talepte bulundu. 

 

Jennifer Lopez Türk mutfağını sevdi! O tatlının tarifini istedi - Sayfa 6

 Hemen hemen tüm lezzetleri tattı. Özellikle kahvaltıda bal kaymak, ahududu reçelini ve çırpılmış yumurtayı çok sevdi.

 

Jennifer Lopez Türk mutfağını sevdi! O tatlının tarifini istedi - Sayfa 7

Tarifini istedi: Öğlen ve akşam yemeklerinde ıstakoz, karides gibi deniz mahsullerinden örnekler sunduk. Sütlaç ikram ettik, çok beğendi, tekrar istedi. Sütlaç ile ilgili nasıl yapıldığı, içinde nelerin olduğu yönünde sorular sordu."

İnternet Haber

Antalya Jennifer Lopez
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DYP Genel Başkanı Avk.Özaçıkgöz
DYP Genel Başkanı Avk.Özaçıkgöz"KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı Rum Ağzı ile Konuşuyor"
Perinçek'ten Akıncı'ya: KKTC Cumhurbaşkanı değil Amerikan Valisi!
Perinçek'ten Akıncı'ya: KKTC Cumhurbaşkanı değil Amerikan Valisi!