DÜNYA
Giriş Tarihi : 01-08-2019 15:42   Güncelleme : 02-08-2019 15:18

Katlanabilir telefon bombası patladı

Samsung'un aylar öncesinden lansmanını yaptığı Galaxy Fold adlı katlanabilir telefonun 18-20 Eylül tarihlerinde satışa sunulacağı açıklandı.

Katlanabilir telefon bombası patladı

Katlanabilir telefon bombası patladı işte Samsung Galaxy Fold çıkış tarihi - Sayfa 1

Katlanabilir telefonlar 2020'ye damga vurmayı hedeflerken Samsung'dan hamle geldi. Bildiğiniz üzere Geniş hali bir tablete benzeyen, katlandığında ise telefona dönüşen cihazın bazı teknik sorunlar nedeniyle çıkış tarihi ertelenmiş ve şirket tarafından bugüne dek bir tarih paylaşılmamıştı.

 

Katlanabilir telefon bombası patladı işte Samsung Galaxy Fold çıkış tarihi - Sayfa 2

Yapılan son açıklamaya göre çeşitli hatalarını gideren Samsung, Galaxy Fold'u 18-20 Eylül tarihlerinde satışa sunmayı planlıyor. Şirket, modelini ilk olarak Güney Kore'de satışa sunmayı planlıyor.

 
Katlanabilir telefon bombası patladı işte Samsung Galaxy Fold çıkış tarihi - Sayfa 3

Dünyada ne zaman satışa çıkacak?: Merakla beklenen ürünün dünya genelinde ne zaman satışa çıkacağı ise henüz belirsizliğini koruyor.

 

Katlanabilir telefon bombası patladı işte Samsung Galaxy Fold çıkış tarihi - Sayfa 4

Peki Samsung Galaxy Fold'un özellikleri neler?: Ekranının sağ üst kısmında kameraların yer aldığı Galaxy Fold'un dış yüzeyinde ise 4.6 inç büyüklüğünde ve 840×1960 piksel çözünürlüğünde bir ekran daha yer alıyor.

 

Katlanabilir telefon bombası patladı işte Samsung Galaxy Fold çıkış tarihi - Sayfa 5

Snapdragon 855: Ayrıca her iki ekranda 420 ppi değerine sahip. Genel olarak Galaxy S10 serisi ile aynı donanım özelliklerine sahip olan akıllı telefonda 7 nm üretim sürecine sahip Snapdragon 855 işlemci kullanılıyor.

 

Katlanabilir telefon bombası patladı işte Samsung Galaxy Fold çıkış tarihi - Sayfa 6

MicroSD kart özelliği yok: 12 GB LPDDR4x RAM ve 512 GB UFS 3.0 dahili depolama biriminin kullanıldığı modelde microSD kart desteği ise bulunmuyor.

 

Katlanabilir telefon bombası patladı işte Samsung Galaxy Fold çıkış tarihi - Sayfa 7

Arka kamerada üçlü lens: Kapak kamerasında f/2.2 diyafram açıklığına sahip 10 Megapiksellik bir sensör kullanılan telefonun arka yani ana kamerasında ise üçlü lens bulunuyor.

 

Katlanabilir telefon bombası patladı işte Samsung Galaxy Fold çıkış tarihi - Sayfa 8

12+ 12 MP: f/2.2 diyafram açıklığına sahip 16 Megapiksellik ultra geniş açılı lens, 12 Megapiksellik ve f/1.5 – f/2.5 değişken diyafram açıklığına sahip geniş açılı lens ve 12 Megapiksel f/2.4 diyafram açıklığına sahip telefoto lens ana kamera düzenini oluşturuyor.

 
Katlanabilir telefon bombası patladı işte Samsung Galaxy Fold çıkış tarihi - Sayfa 9

Ayrıca OIS desteği: Geniş açılı lens ve telefoto lensin ayrıca OIS desteği bulunuyor.

 

Katlanabilir telefon bombası patladı işte Samsung Galaxy Fold çıkış tarihi - Sayfa 10

Ön kamera ise çift kamera düzenine sahip. 10 Megapiksellik f/2.2 diyafram değerine sahip ana lense, 8 Megapiksel f/1.9 diyafram açıklığına sahip RGB derinlik sensörü eşlik ediyor.

Kaynak: İnternet Haber