GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-02-2016 09:40

KARAASLAN: YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, ''Önümüzdeki dönem şehircilik anlamında çok yeni bir vizyonun, çok önemli ilkelerin ortaya konduğu ve yepyeni bir yol haritasının belirlendiği bir dönem olacak'' dedi

KARAASLAN: YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

 AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Atakum Kent Konseyi'nin düzenlediği 'Atakum Çalıştayı Tanıtım Toplantısı'na katıldı. Yalı Kafe'de gerçekleşen toplantıya Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum Kent Konseyi Başkanı Bekir Şişman ve OMÜ'den akademisyenler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasın yapan Atakum Kent Konseyi Başkanı Bekir Şişman, 2016 yılı mayıs ayında Atakum'a akademik bir çerçeveden bakmak, sorunların tespitinde ve çözümünde bilimsel bir yaklaşımda bulunmak amacıyla Atakum Çalıştayı düzenleyeceklerini belirtti. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ise ilçe hakkında bir brifing verdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ise farklı düşüncelerin katılımıyla ortaya çıkan çalışmaların çok daha verimli olacağına dikkati çekerek, ''Bir şehir ile ilgili karar alırken, bütün dinamiklerin fikirlerini almadan, tartışmadan alınan karaların başarılı olma ihtimali çok zayıf. Şehirler hepimizin ortak yaşam alanları. İnsan haklarından bahsederken, insanın en doğal hakkı olan yaşama hakkından bahsedeceksek, şehirlerimizi ele almak durumundayız. Çünkü yaşam hakkı olmadığı sürece diğer haklardan bahsetmek mümkün olmaz'' dedi. Toplantıya katılan öğretim üyelerinin farklı uzmanlık alanlarına sahip olduğunu hatırlatan Karaaslan, ''Bu toplantının en önemli noktası akademik camianın desteğini almak. Akademisyenlerimizin, Atakum'da yapılacak projelere fikir vermesi, eleştiri getirmesi, Atakum'un vizyonuna en önemli katkıyı verecek aşamalardan biri diye düşünüyorum. Bunun örnek teşkil etmesini diliyorum'' dedi. Kent konseyinin yaptığı çalışmalara destek veren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'ya teşekkür eden Karaaslan, ''Farklı bakış açılarını, farklı fikirleri, önerileri biraraya getirmesi nedeniyle Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'ya teşekkür ediyorum. Çünkü bu önemli birliktelik şehrimize ve ilçemize katkı olarak geri dönecektir. Akademisyenlerimize de teşekkür etmek istiyorum. Şehrin yol haritasına katkı sağlayacakları için. Şehircilik anlamında ilgili bakanlıklarla sürekili istişare halindeyiz. Önümüzdeki dönem şehircilik anlamında çok yeni bir vizyonun, çok önemli ilkelerin ortaya konduğu ve yol haritasının belirlendiği bir dönem olacak. Türkiye'nin geleceği için yepyeni bir şehircilik planları ortaya koymak lazım. Bütün birikimlerimiz ve tecrübelerimiz artık yeni bir bakış açısıyla şehirlerimizi geleceğe taşıyabilme iradesini göstermek lazım. AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı olarak ilgili bakanlıklarımızla şehirlerin kimliklerini ortaya çıkaracak ve bu yönde onları geliştirecek projelerle birlikte hareket etmek için yola çıktık'' diye konuştu.