Her yıl aynı günde tarlaya Ömer yazıyor! Sebebini öğrenen gözyaşını tutamıyor

ÇORUM Alaca'da esnaflık yapan Mesut Turan, her yıl tarlasına aynı günde traktörle aynı yazıyı yazıyor. Sebebi hayli hüzünlü...

Her yıl aynı günde tarlaya Ömer yazıyor! Sebebini öğrenen gözyaşını tutamıyor
Her yıl aynı günde tarlaya Ömer yazıyor! Sebebini öğrenen gözyaşını tutamıyor Admin

Her yıl aynı günde tarlaya Ömer yazıyor! Sebebini öğrenen gözyaşını tutamıyor - Sayfa 1

Çorum'un Alaca ilçesinde esnaflık yapan Mesut Turan'ın (38) kardeşi Ömer Turan (23), 9 yıl önce kanserden yaşamını yitirdi. Turan, kardeşinin anısını yaşatmak için her ölüm yıl dönümünde, traktöre taktığı pullukla sürdüğü buğday tarlasına 'Ömer' yazıyor.

 

 

Her yıl aynı günde tarlaya Ömer yazıyor! Sebebini öğrenen gözyaşını tutamıyor - Sayfa 2

Anısını yaşatmaya çalışıyor
Alaca'daki sanayi sitesi esnafından, 2 çocuk babası Mesut Turan'ın kardeşi Ömer Turan, 2010 yılında, kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Kardeşinin ölümüyle büyük üzüntü yaşayan Mesut Turan, anısını yaşatmaya çalışıyor. 

 

'Ömer' yazısını görenler, şaşırıyor
Turan, kardeşinin her ölüm yıl dönümünde, traktöre taktığı pullukla sürdüğü buğday tarlasına 'Ömer' yazıyor. Tepe yamacında bulunan tarladaki devasa 'Ömer' yazısını görenler, şaşırıyor. Tarlaya gelenler, 'Ömer' isminin hikayesini öğreniyor ve fotoğraf çekiyor.

 

Her yıl aynı günde tarlaya Ömer yazıyor! Sebebini öğrenen gözyaşını tutamıyor - Sayfa 4

"Kalemle kağıda yazar gibi yazıyorum"

Kardeşinin ölmeden önce tarla ve bahçe işleriyle ilgilendiği belirten Mesut Turan, şimdi bu işleri kendisinin yaptığını söyledi. Turan, şöyle konuştu: Kardeşimin iş yaptığı tarlalarda şimdi ben çalışıyorum. Buralardan her geçtiğimde onun hatıraları gözümde canlanıyor. Acısına dayanamıyorum. 

 

Her yıl aynı günde tarlaya Ömer yazıyor! Sebebini öğrenen gözyaşını tutamıyor - Sayfa 5

"Dua etseler, bana yeter"

Ben de hatırasını yaşatmak için her yıl buğday hasadından sonra traktörümle kocaman harflerle tarlaya 'Ömer' yazıyorum. Kalemle kağıda yazar gibi kardeşimin adını tarlaya kazıyorum. Görenler şaşırıyor. Tarlanın yanında şehirler arası yol var. Oradan araçlarıyla geçenler görüp, bölgedeki tanıdıklarına soruyorlar. Kardeşim için dua etseler, bana yeter.

 

Her yıl aynı günde tarlaya Ömer yazıyor! Sebebini öğrenen gözyaşını tutamıyor - Sayfa 6

Kardeşinin tedavi sürecinde hastalıkla çok mücadele ettiğini anlatan Turan sözlerini şöyle sürdürdü: Tarlaya ismi yazmam çok uzun sürmüyor. Hızlıca yazıyorum hatta diğer çiftçi arkadaşlarımız, bu kadar büyük ismi nasıl yazdığım konusunda şaşırıyorlar; ama başarıyorum. 

 

Her yıl aynı günde tarlaya Ömer yazıyor! Sebebini öğrenen gözyaşını tutamıyor - Sayfa 7

"Hayatımız artık eskisi gibi mutlu geçmiyor"

Her yıl bu dönemde kardeşimin adını tarlamıza yazarak, onu ne kadar özlediğimizi, unutmadığımızı, hep aklımızda olduğunu bir kez daha göstermiş oluyorum. O öldüğünden sonra zaten hayatımız artık eskisi gibi mutlu geçmiyor.

İnternet Haber

Çorum Alaca
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da 400 tane çiçek dağıttı, işte nedeni...
Samsun'da 400 tane çiçek dağıttı, işte nedeni...