Gözaltına alınan Orhan Aydın serbest bırakıldı! Sebebi Esra Elönü çıktı

Tiyatro sanatçısı Orhan Aydın, gece yarısı attığı bir tweetle İzmir Urla'da gözaltına alındığını duyurdu. Saatler sonra serbest bırakılan Aydın, gözaltına alınma sebebini açıkladı.

Gözaltına alınan Orhan Aydın serbest bırakıldı! Sebebi Esra Elönü çıktı
Gözaltına alınan Orhan Aydın serbest bırakıldı! Sebebi Esra Elönü çıktı Admin

Gözaltına alınan Orhan Aydın serbest bırakıldı! Sebebi Esra Elönü çıktı - Sayfa 1

Kertenkele, Fatih, Ustura Kemal ve Adanalı dizilerinde rol alan 71 yaşındaki usta sanatçı Orhan Aydın, gece yarısı attığı bir tweetle çok konuşulanlar arasına girdi. Bir festival için İzmir'in Urla ilçesine giden Aydın, kaldığı otelin karşısında bir mekanda otururken gözaltına alındığını paylaştı.

 

Gözaltına alınan Orhan Aydın serbest bırakıldı! Sebebi Esra Elönü çıktı - Sayfa 2

Orhan Aydın, o anları twitter hesabından, "Şu an Urla'da emniyet tarafından 'hakkınızda dosya var' denilerek gözaltına alındım" sözleriyle dile getirdi. Orhan Aydın'ın hakkında, İstanbul Gaziosmanpaşa Savcılığı'nca yürütülen bir hakaret soruşturması dosyası kapsamında gıyabi tutuklama kararı olduğu öğrenildi.

 
 

Gözaltına alınan Orhan Aydın serbest bırakıldı! Sebebi Esra Elönü çıktı - Sayfa 3

Gözaltı sebebi Esra Elönü: İfadesi alınan Aydın'ın, daha sonra serbest bırakıldığı öğrenildi. Sosyal medya hesabından serbest bırakıldığını paylaşan Aydın, gözaltı sebebinin gazeteci Esra Elönü olduğunu belirtti.

 

Gözaltına alınan Orhan Aydın serbest bırakıldı! Sebebi Esra Elönü çıktı - Sayfa 4

IŞİD tweetine yanıt vermiş: Serbest kaldıktan sonra soL'a açıklamalarda bulunan Aydın, 2016 yılında IŞİD ile ilgili bir paylaşım gördüğünü söyleyerek bu paylaşımın Esra Elönü'ye ait olduğunu belirtti. Aydın,  Elönü'nün 'İslam'a göre IŞİD komutanıyla evlenmek geçerlidir' dediği paylaşımı 'Alçalıktır, katilleri övmektir' diye paylaştığını söyledi.

 

Gözaltına alınan Orhan Aydın serbest bırakıldı! Sebebi Esra Elönü çıktı - Sayfa 5

Geçmiş dönemde de tweetleri olay olmuştu:Hakaret soruşturması denilince Orhan Aydın'ın geçmiş dönemde attığı tweetler akıllara geldi. Peki Orhan Aydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a geçmiş dönemde neler demişti?

 

Gözaltına alınan Orhan Aydın serbest bırakıldı! Sebebi Esra Elönü çıktı - Sayfa 6

Çorlu faciası tweeti: Aydın, 8 Temmuz 2018 tarihinde meydana gelen ve 25 kişinin hayatını kaybettiği Çorlu tren kazası hakkında, “Çorlu faciasında ölü sayısını mı gizliyorsunuz? Hangi suçun üstünü örter bir insanın toprağa düşmesi?” sorularını sormuştu.

 

Gözaltına alınan Orhan Aydın serbest bırakıldı! Sebebi Esra Elönü çıktı - Sayfa 7

Erdoğan tweeti: Orhan Aydın bu tweetten bir gün önce de, “22 tane devlet başkanı RTE’nin kutlama töreninde” diye gerim gerim geriniyorlar. Oysa Dünya’da 206 devlet var” demişti.

 

Gözaltına alınan Orhan Aydın serbest bırakıldı! Sebebi Esra Elönü çıktı - Sayfa 8

Peki Orhan Aydın kimdir?: Orhan Aydın, 27 Eylül 1947 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Aslen Artvinlidir.

 
 

Gözaltına alınan Orhan Aydın serbest bırakıldı! Sebebi Esra Elönü çıktı - Sayfa 9

Orhan Aydın, ortaokul son sınıf itibari ile tiyatro sahnelerindedir. Gerçek sanat disiplinleriyle ilk kez Halkevlerinde karşılaştı ve uzunca bir zaman Ankara’da Halkevlerinde çalışmalarını sürdürdü.

 

Gözaltına alınan Orhan Aydın serbest bırakıldı! Sebebi Esra Elönü çıktı - Sayfa 10

Sonra da profesyonel olarak bütün okul hayatı boyunca da sahnelerde oyunculuğa devam etti. Şimdiye kadar 94 tiyatro oyununda rol aldı ve birçok sinema filmi ve dizilerde oynadı.

 

Gözaltına alınan Orhan Aydın serbest bırakıldı! Sebebi Esra Elönü çıktı - Sayfa 11

2017 yılında ‘Nazım Oyuncuları’ adlı bir tiyatro gurubu ile yönetmenliğini yapıp oyunculuk da yaptığı ‘Nazım Hikmet Onlar ki’, adlı oyunda oynadı.

 

Gözaltına alınan Orhan Aydın serbest bırakıldı! Sebebi Esra Elönü çıktı - Sayfa 12

Milletvekili adayı olmuştu: Muhalif kişiliği ile bilinen Orhan Aydın, İnternet üzerinden yayın yapan soL haber portalındanda köşe yazarlığı yapmaktadır. TKP üyesi olan Orhan Aydın, 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde İstanbul 2. bölge Bağımsız milletvekili adayı olmuştu.

KAYNAK: İNTERNET HABER

Tİyatro sanatçısı Orhan Aydın Esra Elönü gözaltı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da 400 tane çiçek dağıttı, işte nedeni...
Samsun'da 400 tane çiçek dağıttı, işte nedeni...
‘BANA YAKIŞMAZ…’
‘BANA YAKIŞMAZ…’