YAŞAM
Giriş Tarihi : 04-11-2019 19:26   Güncelleme : 04-11-2019 19:43

Nebiyan Doğa Festivali Tanıtımı Yapıldı 15-16-17 Kasım Nebiyan Doğa Festivali basın tanıtım toplantısı düzenlendi.Başkan Topaloğlu"Karadeniz'in en büyük salıncağını bu festivalde yapacağız"dedi

 KARADENİZ'İN EN ÇOK ETKİNLİK YAPILAN FESTİVALİ OLACAK

19 Mayıs'ta Niyazi Kesim  restoranda gerçekleşen basın toplantısında 19 Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, festival hakkında basın mensuplarına bilgiler verdi. Topaloğlu, "Karadeniz'in terası olarak tanımlanan 19 Mayıs ilçe merkezinin güneyinde, 1224 metre yükseklikte, Nebiyan dağında bir birinden farklı spor dallarını aynı ortamda sunarak, doğa severleri bir araya getirmeyi hedefleyen Nebiyan Doğa Festivalinin ilkini gerçekleştireceğiz. Görsel anlamda opera ve bale gösterimiz olacak.Köylerimizde farklı etkinlikler oacak.Bugüne kadar Karadeniz'de çok farklı etkinliğin yapıldığı festivali biz düzeliyoruz.

Festivalin en iyisi Nebiyan'da olur diyen Topaloğlu şunları aktardı, "19 Mayıs İlçesine 25 km uzaklıkta bulunan Nebiyan dağı, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Turizm Merkezi ilan edilen, boyları 50 metreyi geçen gürgen ağaçlarının olduğu nebiyan suyu, Nebiyan fasulyesi ve nebiyan kestanesi ile marka olan doğa harikası bir bölge. Bu bölgede ilk olan Nebiyan Doğa Festivalimizde 3 gün 2 gece çadır konaklamalı  festivalimize herkesi davet ediyorum" dedi.

Festival etkinliklerinden de bilgiler veren Başkan, 15 Kasım Cuma günü festivalimizin 1. günü o gün çadır kamp alanına giriş kayıt ve yerleşme olacak, 16 ve 17 Kasım'da ise foto safari, tahtaralli, zipline, salıncak, paraşüt, off road gösterilerinden dağ tırmanışına kadar her şey olacak" Festivalimiz 17 Kasım günü ödül töreninin ardından son bulacak" dedi.

Osman Topaloğlu, "Ayrıca Karadeniz'in en büyük salıncağını kuracağız. Opera ve bale gösterisi olacak. Ödüllü Oryantiring Yarışması olacak. Bay ve bayan kategorisinde tahtarally yarışması olacak.