İlkadım Belediye eski Başkanı Tok ,Yeni Başkan Demirtaş'a enkaz bir Belediye Devir etti.Buda yetmezmiş gibi,Belediyenin gider ayak 23 Milyonluk çekini firmalara verdiği anlaşıldı..

Admin

 

DEMİRTAŞIN İŞİ ZOR .ERDOĞAN GİDER AYAK 23 MİLYONLUK ÇEK KESMİŞ

FORA ÖZEL HABER --

 

31 Mart yerel seçimlerinin ardından İlkadım Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Necaattin Demirtaş adeta enkaz devraldı.

Başta Otoparklar olmak üzere işlettiği özel teşebbüslerle bir çok gelir kaynağına sahip Belediyenin 450 Milyon (450 Trilyon) borcunun olduğu iddia edilirken, Başkan Tok’un seçimlere kısa bir süre kala bazı yandaş  firmalara 23 Milyonluk çek kestirdiği öne sürüldü.

Kesilen çeklerin bu yıl sonuna kadar ödenmesi gerektiği aksi takdirde Belediyenin gelirlerine haciz koyulmasının gündeme geleceği öğrenildi.

Demirtaş bir önceki dönemdeki Başkanlığı zamanında yine Erdoğan Tok’tan koltuğu devralmış ve o dönem de de Tok’un makam aracına haciz kararı gelirken, çalışan işçilerin maaşının dahi ödenemediği ortaya koyulmuştu.

Seçimler öncesi 255 Milyonluk yatırım yaptıklarını her fırsatta dile getiren ancak Baruthane Mahallesinde kendi binalarının altına yaptırdığı tahta merdiven yol, çocuk parkları ve rutin hizmetlerin dışında somut bir proje ortaya koyamayan Tok’un 450 Milyon TL borcu nasıl yaptırdığı ve bu paraları nasıl, nereye  harcattığını kamuoyu merak ediyor.

İlkadım halkı şimdi Necaattin Demirtaş’tan Belediyenin tüm gelir gider tablosunu, nerelere ne ödeme yapıldığını  tüm şeffaflığı ile açıklamasını bekliyor.Öte yandan Tok'un geçen hafta Demirtaş'ı ziyaret etmesinin altında giderayak kesilen çeklerle ilgil, olduğu söylenenler arasında yer alıyor..

 

İlkadım Demirtaş Tok Belediye Çek Firmalar enkaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nazlıcan evet dedi..
Nazlıcan evet dedi..
Ordulu kadının örnek duyarlılığı! Kuş elektrik saatine yuva yapınca elektriği kesti!
Ordulu kadının örnek duyarlılığı! Kuş elektrik saatine yuva yapınca elektriği kesti!