Duma'nın Kırımlı milletvekili klonskaya"Erdoğan cesur biri "

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma'nın Kırımlı milletvekili ve eski Kırım Başsavcısı Natalya klonskaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cesur biri olduğunu ifade ederek Kırım'ı ziyaret etmesi için çağrıda bulundu.

Duma'nın Kırımlı milletvekili  klonskaya
Duma'nın Kırımlı milletvekili  klonskaya Admin

Poklonskaya: Erdoğan cesur biri dedi! 

 
Poklonskaya: Erdoğan cesur biri dedi!

 

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma'nın Kırımlı milletvekili ve eski Kırım Başsavcısı Natalya Poklonskaya, geçen yılki Türkiye ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile karşılaştığını ve onu oldukça yürekli bir kişi olarak gördüğünü hatırlatarak, kendisine Kırım'ı ziyaret etme çağrısında bulundu.

"ŞÜPHE DUYUYORSA BUYURSUN GELSİN"
Ankara'nın Kırım'ın Rusya ile birleşmesini tanımadığı ve Kırım Tatarlarının durumunu yakından takip ettiği yönündeki açıklamasını yorumlayan Poklonskaya, şöyle konuştu: "Sayın Erdoğan'ın Kırım'ın Rusya'ya ait olduğunu kabul etmemesi tuhaf. Diğerlerini bilmem ama o, yarımadanın Nisan 1783'te Rusya İmparatorluğu topraklarına dahil olduğunu hatırlıyor olmalı. Eğer 'Kırım kimindir?' sorusunun yanıtından şüphe duyuyorsa buyursun bize gelsin."

 

"OLMASI GEREKTİĞİ GİBİ OLDUKÇA YÜREKLİ"
Geçen yıl kendisinin de bulunduğu Rus heyetinin Türkiye'ye yaptığı ziyaret sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile karşılaştığını ve onu, bağımsız bir politikacının ve asil bir insanın olması gerektiği gibi oldukça yürekli bir adam olarak gördüğünü vurgulayan Poklonskaya, sözlerini şöyle sürdürdü: "Cesaretini toplayıp Kırım'a gelirse, (Yüzüklerin Efendisi romanlarında 'kara ülke' anlamı taşıyan kurgusal ülke) Mordor'da yaşamadığımızı görür. Hiç kimse bize silahlı askerlerle korkutmuyor ve tanklarla ezmekle tehdit etmiyor. Biz çok uzun süredir Rusya'yız. Daha doğrusu Rusya olmaktan hiç çıkmadık. Bir komşu nasıl bunu bilmez?"

Kırım lletvekili Poklonskaya Erdoğan cesur
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Davutoğlu’ndan Gül’e ‘Siyasal İslam’ tepkisi
Davutoğlu’ndan Gül’e ‘Siyasal İslam’ tepkisi
Ordu Valisi’nin İmamoğlu’na açtığı davada video skandalı!
Ordu Valisi’nin İmamoğlu’na açtığı davada video skandalı!