" Din görevlileri Çocuklarımızın ve gençlerimizin uyuşturucu gibi kötü alışkanlıkların tuzağına düşmelerini önlemelidir."

Vali Osman Kaymak, Diyanet Vakfı ile TİDEF (Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu) tarafından, Samsun Müftülüğü Konferans Salonunda organize edilen Etkin Din Hizmeti Semineri’ne katıldı. Program, Çarşamba Rıdvan Paşa Camii İmam-Hatip’i Kemal Altınışık’ın Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

İl Müftüsü Veysel Çakı açılış konuşmasında, katılımlarından dolayı Vali Kaymak’a teşekkür ederek, “Tüm hizmet kollarında o hizmeti sürdüren insanların kendilerini yenilemeleri gerekir. Bu hizmetler içerisinde bulunan, din hizmetini yapan görevlilerin kendilerini yenilemesi ise daha önemlidir. Bu semineri de bu amaçla yapıyoruz” dedi.

 

İl Müftüsünün ardından konuşan Vali Osman Kaymak, etkili din hizmetleri seminerini çok önemsediğini belirterek,  “Bu dinin bir mensubu olmak bizim için bir şükür vesilesidir. Dinimizin doğru şekilde yaşanması ve yaşatılması konusunda siz değerli hocalarımızın büyük gayreti var. Din görevlilerimiz cami cemaatiyle sürekli irtibatta olduğu gibi, bulundukları mahallelerde de toplumun bozulmasını önlemeye yönelik üzerlerinde manevi bir sorumluluk hissetmeli, bunu yaşantısıyla da hissettirerek kucaklayıcı bir üslupla topluma örnek ve önder insanlar olmalıdırlar” diye belirtti.

 

Vali Kaymak, “Manevi olarak tatmin edilmeyen insan boşluğa düşebilir. Bunun için her din görevlimiz kendi bulunduğu yerde bunun için mücadele etmelidir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin manevi boşluklarının doldurulması hususunda çalışmalar yaparak, çocuklarımızın ve gençlerimizin uyuşturucu gibi kötü alışkanlıkların tuzağına düşmelerini önlemelidir. İnanıyorum ki bu çalışmalar sizlerle birlikte yapılacaktır. Ben bu seminerin hepiniz için hayırlı olmasını diliyorum” diye kaydetti.

Vali Kaymak Din görevlileri Diyanet Vakfı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Asgari ücret 2020 yılında ne kadar?
Asgari ücret 2020 yılında ne kadar?
Yılmaz Özdil: Anıtkabir'e gittiğinde seni en çok etkileyen nedir derseniz…
Yılmaz Özdil: Anıtkabir'e gittiğinde seni en çok etkileyen nedir derseniz…