SİYASET
Giriş Tarihi : 20-09-2019 09:07   Güncelleme : 20-09-2019 09:07

Deveci, ‘Atakum için mücadele ediyoruz’

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci Atakum Belediyesi’nin borç batağında olmasından dolayı zorluk çektiklerini belirtirken, “Bu bizim önümüzde engel olsa da hizmet için mazeret değildir. Atakum için mücadele edeceğiz” dedi.

Deveci, ‘Atakum için mücadele ediyoruz’

Halk TV Ana Haber Bülteninde İrfan Değirmenci’nin konuğu olan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci Atakum ile ilgili açıklamalarda bulundu. Atakum’u yönetmenin zor olduğunu ve mali tablonun, halkın iş isteklerinin gece rüyalarına kadar girdiğini kaydeden Başkan Deveci, “Atakum’a olan sevdam o kadar içselleştiki ben ve ekip arkadaşlarım ile bu gçrevi layıkıyla yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

 

Başkan Deveci,  yaptığı açıklamada,

“Atakum Belediyesi’ne aday olduğumda sorunlu bir belediyeyi devralacağımı biliyordum ama göreve geldikten sonra karşımıza çıkan tablo bizim tahminimizden kat ve kat fazla çıktı. Şuan belediyenin geliri işçinin ve memurun çıplak maaşını ödüyor.

 

Yıllık temizlik için harcanacak olan masraf 20 milyon bunun bir karşılığı olmadığı gibi aylık da 1 milyon TL kira ödeyeceğiz. 180 milyon civarında belediyenin 48 milyon civarında da şirketten kalan toplam 228 milyon borç var. Bu borcun karşılığı ve ödeme olanağı yok. Atakum Belediyesi 650 bin nüfusa göre planlanmış ve o plan içinde üretilmiş tüm arsalar satılmış ve Atakum Belediyesi’nin değerlendirebileceği ufak bir arsa dahi yok. 5 yıl içerisinde 60 milyonluk mülk satılmış. 100 milyonun üzerinde Atakuma bir çivi dahi çakılmadan iç edilmiş bir rakam var. Uykularım kaçıyor benim uyuyamıyorum. İddia ediyorum benden önceki belediye başkanları da dahil yolsuzlukla mücadele eden tek belediye başkanıyım. Belediyecilikte yapacağım ama yolsuzlukla da mücadele edeceğim.

 

Atakum Karadeniz’in en eğitimli insanlarının yaşadığı bir kent, Samsun’un yüzakı, yıldızı. Atakum’da böyle yolsuzluklar olduysa başka yerlerde neler olmuştur. Benim arkamda halk var. Yapanın yanına kar kalmasın, en azından bundan sonrakiler yolsuzluk yapmaya cesaret edemesin” diye kaydetti.