MAGAZİN
Giriş Tarihi : 03-10-2019 09:53   Güncelleme : 03-10-2019 10:03

LÜBNAN Başbakanı Saad Hariri’nin ilişkiye girdiği bikini modeline 16 milyon dolar hediye ettiği ortaya çıktı. Ülkeyi sallayan skandalın ortaya çıkmasının ardın Hariri'nin ilk tepkisi; "Aleyhime pek çok kampanya yürütüyorlar" oldu.

 

Başbakan cinsel ilişkiye girdiği modele 16 milyon gönderdi! Lübnan çalkalanıyor

 

LÜBNAN Başbakanı Saad Hariri’nin ilişkiye girdiği bikini modeline 16 milyon dolar hediye ettiği ortaya çıktı. Ülkeyi sallayan skandalın ortaya çıkmasının ardın Hariri'nin ilk tepkisi; "Aleyhime pek çok kampanya yürütüyorlar" oldu.

 

New York Times (NYT) gazetesi, Lübnan Başbakanı Saad Hariri’nin, 2013 yılında 20 yaşındaşken tanıştığı Güney Afrikalı bikini modeli Candice van der Merwe'nin hesabına 16 milyon dolar para havale ettiğini yazdı. Hariri’nin, harcamalarını kişisel hesabından yapmış olabileceğine değinilen haberde romantik ilişki hakkında başka detaylar da paylaşıldı

 
 

Ülkede ekonomik acil durum ilan edildiği dönemde yapıldı

New York Times'a göre Candice van der Merwe ile ‘romantik ilişki’ Saad Hariri’nin iki başbakanlığı dönemi arasında yaşandı. Olay Saad Hariri’nin geçen ay ülkesinde ‘ekonomik acil durum’ ilan edeceğini söylediği bir dönemde gündeme gelmesi açısından daha da dikkat çekti. 

 

 

 
 

Seyşeller’de tanıştılar

Babası Refik Hariri’nin öldürülmesi (2005) üzerine yüz milyonlarca dolarlık bir mirasın sahibi olan Saad Hariri ile Merwe’nin yolları Seyşeller’de kesişti. Mahkeme kayıtlarına göre Merwe, ‘parayı konu etmeyen’ milyarderlerin kaldığı Seyşeller’de The Plantation Club için işe alındı. Model, burada birçok kişiyle tanıştı.

 
 

The New York Times belgeleri yayınladı

Güney Afrika'daki mahkemenin elindeki belgeleri yayımlayan The New York Times (NYT) gazetesi, Hariri'nin 2013 yılında resmi görevinin bulunmadığını, model sevgilisi için harcamaları Mayıs 2018 itibarıyla net 1.36 milyar dolar hesaplanan kişisel servetinden yapmış olabileceğini, para transferinin en azından şimdilik Lübnan ve Güney Afrika yasalarını ihlal eder görünmediğini kaydetti.

 

Kendisinden 23 yaş küçük yasak aşk

Üç çocuklu ve evli olan Saad Hariri o dönemde 43, Merwe ise 20 yaşındaydı. İddiaya göre bir defasında da Merwe, ‘Seni seviyorum Saad’ım’ yazıp hesap numarası atarak ev satın alabilmek için para istedi. Olay vergi müfettişlerinin genç kadının hesabına yatan milyonlarca dolarların peşine düşmesi üzerine ortaya çıktı.

 
 

Hariri ile ilişkisini deşifre etti

Sonunda model, vergi ödemesini isteyen yetkililerle 2016 yılında uzlaşmaya vardı, ancak geçen yıl temyize gidince konu yine gündeme geldi. Ocak ayında da model, Hariri ile ilişkisini deşifre ederek kendisinin maddi zarara uğramasına yol açtıkları gerekçesiyle ilgililer hakkında 65 milyon dolarlık karşı dava açıldı

 

Kaza yapınca araba hediye etti

İddiaların arasında Hariri'nin ülkesinde kaza yapan model Candice van der Merwe'ye bir galeri sahibi aracılığıyla Audi R8 ve Land Rover gönderdiği ve otomobilleri "Ortadoğulu centilmenin hediyesi" verdiği de yer alıyor. Kaynak:İnternet Haber