CHP'li Torun: Balıkçılıktan geçinen herkesin emeğinin karşılığını alması gerektiğini söyledi.

Torun, “Umuyorum balıkçılarımız evlerine mutlu dönerler. Çoluğunun çocuğunun rızkını denizden çıkaran tüm arkadaşlarıma kolaylıklar diliyorum” dedi.

CHP'li Torun: Balıkçılıktan geçinen herkesin emeğinin karşılığını alması gerektiğini söyledi.
CHP'li Torun: Balıkçılıktan geçinen herkesin emeğinin karşılığını alması gerektiğini söyledi. Admin

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, balıkçılık sezonunun açılmasıyla beraber balıkçılara bol kazanç dileklerini paylaştı.

Torun, balıkçılıktan geçinen herkesin emeğinin karşılığını alması gerektiğini söyledi.

Torun, yeni balık avı sezonu dolayısıyla yayımladığı mesajda, balıkçılık sektörünün özellikle Karadeniz Bölgesi'nin ekonomik yaşamında önemli yere sahip olduğunu vurguladı.

“Balıkçılıkla geçimini sağlayan insanlarımızın ciddi sorunları olduğunu biliyorum” diyen Torun, “Çok meşakkatli bir iş yapıyorlar özellikle küçük balıkçılarımız ve çalışanları bu emeklerinin karşılığını alamıyor. Balıkçılık sektörünün de sorunları gün geçtikçe artıyor. Ülkenin ekonomik şartları balıkçılarımızı doğrudan etkiliyor. İktidarın balıkçılarımıza sahip çıkması gerekiyor” ifadelerinde bulundu.

Seyit Torun, “Balıkçılığımızın geleceğinin kararmaması için sürdürülebilir avcılık yapılmalı” uyarısında da bulundu. Torun, “Karadeniz bölgesi ülkemizde avcılık yoluyla üretilen balığın büyük bölümünü sağlamaktır. Yani ülkemiz balıkçılığında Karadeniz’in dolayısıyla memleketim Ordu’nun önemi büyüktür. Karadenizli balıkçıların nesilden nesile aktarılan tecrübeler sayesinde ciddi bilgi birikimine sahiptir. Denizi ve balıkçılığı korumasını bilir. Uzun yıllar Türkiye'ye balık yedirmek istiyorsak kurallara uygun avcılık yapmamız gerekiyor. Tüm balıkçılarımızın bu kurallara uyacağından şüphe etmiyorum. Avcısıyla, satıcısıyla ve tüketicisiyle su ürünlerimizi hep birlikte korumalıyız” dedi.

 
 
chp Ordu Syit Torun Balıkçılar Bol Kazanç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Tbt' paylaşımı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Tbt' paylaşımı
AK Parti'de yaprak dökümü:Ahmet Davutoğlu istifaları devam ediyor! Bir istifa daha
AK Parti'de yaprak dökümü:Ahmet Davutoğlu istifaları devam ediyor! Bir istifa daha