CHP'li Seyit Torun: 30 Ağustos hepimizin bayramıdır

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Milletimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustos‘ta başlayıp 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlandırdığı Kurtuluş Savaşıyla yeni bir devir başlatmıştır.

CHP'li Seyit Torun: 30 Ağustos hepimizin bayramıdır
CHP'li Seyit Torun: 30 Ağustos hepimizin bayramıdır Admin

 

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TORUN: 30 AĞUSTOS HEPİMİZİN BAYRAMIDIR
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Milletimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustos‘ta başlayıp 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlandırdığı Kurtuluş Savaşıyla yeni bir devir başlatmıştır. Atatürk bu zaferle demokratik ve çağdaş bir ülke olmamızın yolunu açmış, egemenliği kayıtsız şartsız millete vermiştir. 30 Ağustos hepimizin bayramıdır” dedi.  
CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, “Bu zafer Cumhuriyete ve demokrasiye açılan kapıdır. Büyük Önder Mustafa Kemal’in ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ sözlerini bugün bir kez daha hatırlıyoruz. Cumhuriyetimizi, demokrasimizi, laik ve sosyal hukuk devletimizi sürekli daha da geliştirerek yaşatacağız. Ülkemizin demokrasi içinde gelişmesi ve kalkınması için hep birlikte daha çok çalışacağız. Atatürk’ün bize şu sözlerle bıraktığı ‘Yurdumuzu, dünyanın en mamur ve en medeni memleketleri seviyesine çıkaracağız. Milletimizi, en geniş, refah, vasıta ve kaynaklarına sahip kılacağız’ vasiyetini mutlaka yerine getireceğiz” diye konuştu. 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, yayımladığı 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında şu görüşlere yer verdi:  Kaynak:CHPorg.tr

 

CHP Seyit Torun 30 Agustos Bayram Kutlaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Taraftardan Samsunspor'a meşaleli destek -
Taraftardan Samsunspor'a meşaleli destek -
Elazığ’daki 6,8 büyüklüğündeki deprem birçok ülkede de hissedildi
Elazığ’daki 6,8 büyüklüğündeki deprem birçok ülkede de hissedildi