GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-11-2019 14:40   Güncelleme : 11-11-2019 14:40

Atakum Belediye Meclisi'nde, Seyir Terası'ndan İlkadım ilçe sınırına kadar olan bölge, alkollü iş yeri açma ruhsatı alınabilecek bölge statüsüne getirildi

Atakum Belediye Meclisi, kasım ayı 21. birleşimi 1. oturumu Başkan Cemil Deveci başkanlığında toplandı. 
Toplantıda, daha önce hukuk komisyonunda oy çokluğu ile kabul edilerek, meclise sunulan Atakum Belediyesi'ne ait Seyir Terası'ndan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı üzerinden İlkadım ilçe sınırına kadar olan bölgenin içkili yerler bölgesine dahil edilmesi teklifi görüşüldü.

atakum meclis

Teklifin ardından yapılan oylamada, söz konusu bölge, CHP ve İYİ Partili meclis üyelerinin kabul oylarıyla yeni statüsüne kavuştu. Önergeye, AK Parti ve MHP'li üyeler ret oyu kullandı. Alınan karar kapsamında Atakum Belediyesi'ne ait Seyir Terası da alkollü iş yeri ruhsatı alabilecek duruma geldi.

CEMEVİNE 'CEM SALONU' STATÜSÜ
Mecliste ayrıca, CHP'li üyelerin Pir Sultan Abdal Derneği'ne ait ve imarda dini tesis alanı olarak görülen cemevinin 'ibadethane' olarak kabul edilmesi teklifi de görüşüldü. AK Parti ve MHP'li üyelerin belediye meclisinin yetkisinde olmadığını belirterek karşı çıktıkları teklif, yapılan değişiklikle 'cem salonu' olarak tescillendi.