Çete davası patladı Yıldırım açıklama yaptı!

Samsunspor Derneğinin son yapılan kongresinde yönetim kurulu üyelerinin neredeyse tamamının Galip Öztürk'e yakın isimlerden oluşturulmasının ardından devletin Galip Öztürk'e karşı başlattığı çalışmalar üzerine Yılport Samsunspor A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım’ın Samsunspor dernek yönetimi aleyhinde açıklama yaptığı görüldü.

Çete davası patladı Yıldırım açıklama yaptı!
Çete davası patladı Yıldırım açıklama yaptı! Admin

Samsunspor'u yıllardır Galip Öztürk ile sürtüşme içerisinde olduğu bilinen AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'a yakın isimler yönetiyordu. Fuat Köktaş'a yakın olduğu kamuoyunca bilinen isimlerin Samsunspor'da yöneticilik yaptığı yıllarda Galip Öztürk'ün Samsunspor'dan uzak tutulduğu kamuoyunda dilleniyordu. Geçtiğimiz yıl Samsunspor şirketleşmeye gitmiş ve Samsunspor 'un ismi Yılport Samsunspor olmuştu. Şirketin yönetim kurulu başkanlığına Yıldırım Holding sahibi Yüksel Yıldırım geçmiş Samsunspor Derneği'nin başına ise İsmail Uyanık oturmuştu.

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Salonu’nda, 29 Haziran Cumartesi günü yapılan olağan kongrede hazırlanan listede Fuat Köktaş'a yakın hiç bir isme yer verilmemiş ve Galip Öztürk ile alınan Haluk Tan, Osman Yılmaz, Aykut Çepni ve Suat Çakır gibi isimlere yer verilerek adeta Samsunspor'un anahtarı Galip Öztürk'e teslim edilmişti.

 

Samsunspor kongresinin hemen ardından İstanbul’da yüzlerce polisin narkotik köpekleri eşliğinde hava destekli olarak Galip Öztürk'ün 49 yıldır işlettiği 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'na (Esenler Otogarı) baskın yapılmıştı. İstanbul polisinin otogar baskınından kısa süre sonra İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Galip Öztürk hakkında 47 yıla kadar hapis cezası istemiyle başlatılan davanın gün yüzüne çıkması üzerine Yılport Samsunspor A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım'ın alelacele Galip Öztürk'ün adamlarından oluşan Samsunspor Dernek Yönetimi hakkında Twitter hesabından açıklama yaptığı görüldü.

 

Yüksel Yıldırım Twetter hesabından yaptığı açıklamada, "Sevgili Samsunsporlular şunu bilmenizi istiyorum: Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. ile Samsunspor Derneği artık tamamen iki ayrı kurumdur! Samsunspor Derneği'nin Yönetim Kurulu futbol takımımıza herhangi bir yönetimsel ve ekonomik katkı konusunda yükümlülüğü kalmamıştır" açıklaması yaptı.

 

Yüksel Yıldırım'ın yapmış olduğu paylaşımın altına,  Galip Öztürk'ün İstanbul 2. ağır ve İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemeleri'nde yargılandığı çete davalarında üst düzey yönetici olarak yargılanan Necmi Hatipoğlu, "Davul bende tokmak başkasında olmaz diyorsunuz. onu anlıyoruz da, İsmail başkanı burada nereye koyuyorsunuz onu anlamadık Yüksel bey?" diyerek eleştirel yorul yaptığı görüldü.

 

Galip Öztürk'ün yönetici olduğu iddia edilen çete davalarında üst düzey yönetici olarak yargılanan Necmi Hatipoğlu'nun Mehmet Yılmaz'ın paylaşımın altına yaptığı yorum üzerine Fatih Taflan 55 isimli Twitter kullanıcısı, "Necmi bey sen git Galip Öztürk ile ilgili ve siyasi paylaşımlar yap. Seni aşar Samsunspor" yorumu yaptığı görüldü.

 

 

İşte o Twetter paylaşımları:

 

 

 

 

 

Samsunspor Galip Öztürk Yüksel Yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da 400 tane çiçek dağıttı, işte nedeni...
Samsun'da 400 tane çiçek dağıttı, işte nedeni...
‘BANA YAKIŞMAZ…’
‘BANA YAKIŞMAZ…’