çiftlik Bank Proje Sahibi, Tosuncuk Diye Bilinen Mehmet Aydın'ın sırrı çözüldü. Mehmet Aydın Kimdir?

Admin

Çiftlik Bank adlı bir paravan bir şirket açan ve 132 bin 222 kişiden dolandırdığı 1 milyar 139 milyon 972 bin TL 'lik para ile yurt dışına kaçan, İnterpol tarafından da aranan Mehmet Aydın  'ın geçtiğimiz hafta yat sefası yaparken çekilmiş fotoğrafları gündeme geldi.

FOTOĞRAFIN ÇEKİLDİĞİ YER ANTALYA MI? 

Geçtiğimiz hafta yayımlanan fotoğraflarda bazı detaylar dikkatleri çekmişti. Fotoğrafta arka tarafta bulunan konteynerler ile diğer detaylarda, Tosuncuk 'un Antalya 'da mı olduğu sorusnu akıllara getirdi. Habertürk' ün aktardığı habere göre, ajansın "Tosuncuk'un yurt dışındaki lüks yaşamı" diye servis ettiği fotoğraflarla ilgili 'Tosuncuk Türkiye'de mi?' iddiaları ile birlikte yeni bir tartışmayı da başlattı.

Sosyal medya üzerinde geniş yer alan fotoğrafların gizemi çözüldü. Peki Tosuncuk Antalya açıklarına kadar geldi mi?

ANTALYA POLİSİ ARAŞTIRMALARI YAPTI 

Bu iddiaların konuşulması sonrası Antalya polisi harekete geçti. Bir çalışma başlatan Antalya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, fotoğrafları inceleme altına aldı. Mehmet Aydın ile fotoğraflarda yer alan boşanma aşamasında olduğu eşi Sıla Aydın 'ın isimleri sorgulandı.

2017 YILINDA FOTOĞRAFLARIN ÇEKİLDİĞİ BİLDİRİLDİ 

Antalya polisi tarafından yapılan çalışma kısa sürede neticelendi ve fotoğrafların izi bulundu. Buna göre Mehmet Aydın ve Sıla Aydın'ın 2017 senesind Antalya bölgesinde tatil yaptığı tespit edildi. Fotoğrafların o dönem çekildiği ve şimdi servis edildiği tespit edildi.

Mehmet Aydın ile Sıla Aydın Ocak 2017 senesinde dünya evine girmiş, Çitlfk Bank operasyonu 16 Mart 2018 yılında başlamıştı. Mehmet Aydın o tarihlerde yurt dışına kaçtı. Yurt dışına kaçtığı tespit edilen Aydın hkkında kırmızı bülten çıkarılmıştı. Öte yandan Aydın İnterpol listesinde de yerini aldı.

Çiftlik Bank dolandırıcılığının bir numaralı ismi firari sanık Mehmet Aydın'ın lüks yaşamına ait görüntüler merak yaratıyor.

Tekne sefası yaparken çekilmiş son fotoğraflarının basına yansımasıyla birlikte 'Tosuncuk Türkiye'de mi' tartışmasını başlatanlar fotoğraftaki detayli sürerek Mehmet Aydın'ın lüks yaşamını ülkede sürdürüyor olabileceğini iddia etmişti.

Fotoğraflardaki detaylarda Türkiye'ye özgü pek çok işaret ortaya koyulmuş, teknedeki ıslak mendilden, televizyon kumandasına kadar pek çok ayrıntıya dikkat çekilmişti.

Antalya polisinin araştırması da tartışmalara son nokta koydu.

MEHMET AYDIN KİMDİR? 

Aslen Giresunlu olan Mehmet Aydın, 31 Mayıs 1991 yılında doğdu. İlk ve ortaokulu Bursa’da tamamladı.  Çiftlik Bank'ı ilk etapta oyun olarak geliştiren Mehmet Aydın, biriken paralarla 4-5 ay sonra Bursa İnegöl’de 250 büyükbaş hayvan kapasiteli çiftliğini açtı.

Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın,Eren Çakar ismini kullanan Mehmet Aydın, Egoman ismiyle rap klipleri çekti. SGK kayıtlarında Mehmet Aydın'ın isminin yer aldığı eğlence mekanının sahibi Yusuf Sabahyıldızı,  Çiftlik Bank'ın kurucusu Aydın'ın, 2013'te sahibi olduğu iş yerinin mutfak bölümünde bulaşıkçı olarak çalıştığını söyledi. Kendisinden 20 yaş küçük olan Sıla Aydın ile evlendi.

Mehmet Aydın ile Sıla Aydın'ın ocak ayında boşandığı iddia edilmişti fakat. Av. Yörük, açıklamasında “Mehmet Aydın ile bir yıl kadar önce evlenen Sıla Aydın’ın bu kişiden anlaşmalı boşanma niyeti vardı. Ancak bir türlü kendisine ulaşamadık. Türkiye’ye de gelmeye korkuyor. Aylık 5 bin lira nafaka talebimiz vardı. Buna bile yanaşmadı. Bu nedenle bugün mahkemeye çekişmeli boşanma dilekçemizi sunacağız. Sıla Aydın ayrıca bugün koruma kararı başvurumuz olacak” dedi.

Çiftlik Bank Tosuncuk Mehmet Aydın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DYP Genel Başkanı Avk.Özaçıkgöz
DYP Genel Başkanı Avk.Özaçıkgöz"KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı Rum Ağzı ile Konuşuyor"
Perinçek'ten Akıncı'ya: KKTC Cumhurbaşkanı değil Amerikan Valisi!
Perinçek'ten Akıncı'ya: KKTC Cumhurbaşkanı değil Amerikan Valisi!