İYİ Parti Samusn Milletvekili Bedri Yaşar, polis ekiplerinin Samsunspor taraftarına TOMA eşliğinde biber gazıyla müdahale etmesine sessiz kalmadı. Konu ile ilgili tepkisini gösteren Yaşar, "Samsunspor taraftarı terörsit değildir" dedi.

Admin

Bedri Yaşar konu ile ilgili şu ifadelere yer verdi:

"Yeni Çorumspor ile Yılport Samsunspor arasında dün oynanan maç öncesi maalesef istenmeyen bir takım olaylar meydana gelmiştir. 

Samsunsporlu bazı taraftarlar stada alınmamıştır. Stada alınmayan bu taraftarlara TOMO’larla, biber gazı ve göz yaşartıcı gazlarla müdahale edilmiştir. 

Çok sayıda taraftar yapılan bu müdahale sırasında zarar görmüştür. Fenalık geçiren bazı taraftarlara, statta bulunan 112 acil servis ekipler müdahalede bulunmuşlardır. 

Yaşlanan bu olayların sorumlu mutlaka bulunmalıdır. Dün spor adına yazık olmuştur. Bir spor müsabakasın TOMA’larla falan bu hale getirilmesi kabul edilebilir bir şey değildir. 

Samsunspor taraftarı terörist değildir. Taraftar, takımını desteklemek için stada gitmiştir. Biletli Samsunspor taraftarı stada alınmamıştır. Bunu kabul etmek mümkün değildir."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Taraftardan Samsunspor'a meşaleli destek -
Taraftardan Samsunspor'a meşaleli destek -
Elazığ’daki 6,8 büyüklüğündeki deprem birçok ülkede de hissedildi
Elazığ’daki 6,8 büyüklüğündeki deprem birçok ülkede de hissedildi