BOLU Belediye Başkanı Tanju Özcan ile Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Suriyelilere yardımın kesilmesi mevzusunda fena kapıştılar.

Admin

 

Tanju Özcan, Bolu Belediye Başkanı seçilince ilk iş olarak Suriyelilere verilen yardımı kesmişti. Bu karar üzerine Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan devreye girdi. Sayan twitter hesabından bir duyuru yaparak, Suriyelileri Ağrı'ya davet etti. Sayan şunları yazdı:
- "Bolu’daki Suriye’lileri Ağrı’ya bekliyorum. Biz ekmeğimizi bölüşürüz. Kuranı öpmek yetmez içinde yazanlara da uymak gerekir...

Tanju Özcan'dan ağır yanıt
Savcı Sayan'ın bu çağrısına Tanju Özcan'ın yanıtı hayli ağır oldu. Özcan şu twiti attı:

Ben CHP Bolu İl Başkanıyımdım...sen de dönmeden önce CHP Ağrı İl Başkanıydın...Yani tanıdığım döneksin...Sn Erdoğan SURİYELİLER için harcadığımız para 37 Milyar Doları geçti diyor!!! Çocuklarımızın rızkı gidiyor...benim içim sızlıyor..şov yapma..sen dönmeye devam et @SavciSayan

 

Anlaşılan hafızayı yitirmişsin.Sen il başkanı iken ben MYK’daydım sonra seni belediye adayı yaptık.Ağrı’lılar bana oy versin diye bana çok yalvarıyordun.Bakıyorum Edebini de yitirmişsin Allah seni ıslah etsin ben dönek isem Mansur Yavaş nedir açıklarsan memnun olurum.

 
 

Sırrı Sakık : Irkçı diye twit attı
Bolu- Ağrı hattındaki 'suriyeli' kapışmasına HDP'li Sırrı Sakık da katıldı. Tanju Özcan'ı ırkçılıkla suçlayan Sakık şu twiti attı:
-Meclis’te iki dönem birlikte bulunduk. Meclis’te de Irkçılığın temsiliydi. Bolu’da ona oy veren her demokrat bu suça ses çıkarmalıdır. Irkçılık suçtur!
-Bolu Bşk. efelenmiş. Biz birbirimizi iyi biliriz Tanju Özcan.Senin ırkçılığın şurdan belli, İmamoğlu’nun maruz kaldığı şeye ‘haksızlık’ bizim uğradığımız haksızlığa ise ‘oh olsun’ demendir. Kendini Mustafa Kemal üzerinden temize çekme. Irkçılık kötüdür!!!

Kandilin kadrolu yalakası
Sırrı Sakık 'ırkçı' dediği Tanju Özcan'dan 'sen de kandilin kadrolu yalakasısın' diyen bir cevap aldı.

 

Haklısın ...iki dönem birlikte Milletvekilliği yaptık...Ben her zaman Mustafa Kemal Atatürk ün askeri idim...sende kandilin kadrolu yalakası...kaybetmen beni üzmedi..@sakiksirri

Resmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüle
 

2️⃣</div></article>
 <div class=

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500