Advert
EĞİTİM
Giriş Tarihi : 15-04-2019 11:39   Güncelleme : 16-04-2019 01:39

BAU''da Mucitler, U-Maker Fest’te Geleceğin Projelerini Yarıştırdı

Yarışmaya Ünye, Fatsa Uğur okulları Kampüsünden katılan öğrencilerinden Fahri Efe ve Yangın Okan’nın birlikte yaptıkları robot çok ilgimizi çekti

BAU''da Mucitler, U-Maker Fest’te Geleceğin Projelerini Yarıştırdı

21. yüzyıl becerilerini pratiğe dönüştürmelerini amaçlayan U-Maker Fest,Uğur Okulları ve Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi işbirliğinde bu yıl üçüncü  kez İstanbul'da BAU Beşiktaş'da  gerçekleştirildi. Robotik, oyun tasarımı ve 3D tasarım olmak üzere 3 alanda yarışan öğrenciler  "ÇÖP" temasında projeler üreterek stantlarda sergilediler. Yarışmaya Ünye, Fatsa Uğur okulları Kampüsünden katılan öğrencilerinden Fahri Efe ve Yangın Okan’nın birlikte yaptıkları robot çok ilgimizi çekti..250 aşamada gerçekleşen  “FİL ROBOTU” Çevresindeki çöpleri algılayıp topluyor. Bilgi Teknoloji Öğretmeni Özge Özdemir ”Sadece Karadeniz Bölgesinde bu yarışmaya bizim kampüsümüz kabul edildi .Bu yarışmaya  Öğrencilerim çok sıkı hazırlandılar  başarılı olacağımıza inanıyorum.dedi.. 

Genel yayın yönetmenimiz Nihat Alparslan İstanbul  Bahçeşehir Üniveristesinde gerçekleşen yarışmada bisikletle pedal çevirerek mikser görevi yapan robotu inceledi. Öğrencilere başarılar diledi..

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
RÖPORTAJLAR
ARŞİV ARAMA
açık