EĞİTİM
Giriş Tarihi : 29-07-2019 11:05   Güncelleme : 29-07-2019 15:08

Lisansüstü programlarıyla nitelikli bilim insanı yetiştirme çalışmalarını sürdüren Samsun Üniversitesi altı bilim dalında yüksek lisans öğrencisi alacak.

SAMÜ, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nde açılan Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Anabilim Dalı, Coğrafya Anabilim Dalı, Makine Mühendisliği Anabilim Dalı, Uçak ve Uzay Mühendisliği Anabilim Dalı ve Tarih Anabilim Dalı tezli programları ile Uluslararası Ticaret tezsiz programı ile lisansüstü eğitime başlamış olacak.

Samsun Üniversitesi’nin farklı bilim dallarında programların açılması için nitelikli öğretim üyeleri ile akademik kadroyu güçlendirdiklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Mahmut Aydın, henüz bir yılını tamamlamış bir üniversite olarak altı bilim dalında lisansüstü öğrenci alımına başlanmasıyla birlikte, üniversitemizin eğitimdeki gücünün artacağını ve çeşitliliğinin zenginleşeceğini ifade etti. 
Nitelikli eğitim ve araştırmaları ile nitelikli bir toplumun oluşması ve Türkiye’nin gününe ve geleceğine katma değer sağlama vizyonu ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Rektör Aydın, akademik kariyer hedefi olan, ülkemizin bilimsel kapasitesinin gelişmesine katkı vermek, aynı zamanda bilimsel düzeyde yetkinlik kazanmak isteyen özel sektör çalışanlarının lisansüstü eğitim programlarımız ile bu hedeflerine ulaşabileceklerini söyledi. Lisansüstü programların açılması sürecinde özverili çalışmalarından dolayı akademik ve idari personele teşekkür ettiğini söyleyen Rektör Aydın, en kısa sürede doktora programları ile de öğrenci alımına başlayacaklarını vurguladı.

Lisansüstü eğitim almak isteyen öğrenciler aşağıdaki web adresinde kontenjan ve başvuru koşulları hakkında detaylı bilgileri bulabilecektir.
http://samsun.edu.tr/lisanustu-ogrenci-alimi/