Astsubaylığı bıraktı 10 yıldır hayalini kurduğu işi yapmaya başladı

KARABÜK'te yaşayan 44 yaşındaki Astsubay Saadettin Karaman, 10 yıl önce hayalini kurduğu bahçede yerel organik tohumlarla ürünler yetiştirmek için askeriyeden emekli oldu.

Astsubaylığı bıraktı 10 yıldır hayalini kurduğu işi yapmaya başladı
Astsubaylığı bıraktı 10 yıldır hayalini kurduğu işi yapmaya başladı Admin

Astsubaylığı bıraktı 10 yıldır hayalini kurduğu işi yapmaya başladı - Sayfa 1

Bahçesinde domates, biber, kavun, karpuz, patlıcan, salatalık, fasulye, çilek, biber, mısır, kivi, dut, armut gibi çok sayıda meyve ve sebzeyi yetiştiren Saadettin Karaman, Türkiye’nin bir çok bölgesinden yerli tohum topluyor. Karaman, organik ürünlerin çoğalması için de çalışmalarını sürdürüyor.

 

Astsubaylığı bıraktı 10 yıldır hayalini kurduğu işi yapmaya başladı - Sayfa 2

Ekim yaptığı yerde suyun olmaması üzerine internetten yaptığı araştırma sonucunda yaklaşık 6 tonluk su kapasiteli çukur açan Karaman, topladığı yağmur suları ile sulama ihtiyaçlarını karşılarken, güneş enerjisinden de elektrik üretimini sağlıyor. 

 
Astsubaylığı bıraktı 10 yıldır hayalini kurduğu işi yapmaya başladı - Sayfa 3

Karaman, 10 yıllık hayalinin sadece fikri kısmında olduğunu belirterek, “Genelde babamla annem bu işi yaptılar. Tabi onların emeği olmasa bu hale gelmezdi kesinlikle. Ben araştırıp burada uygulamaya çalışıp, onlarda benden daha iyi bir şekilde uyguladılar” dedi. 

 

Astsubaylığı bıraktı 10 yıldır hayalini kurduğu işi yapmaya başladı - Sayfa 4

24 yıllık askerliğini noktaladı: Bu iş için 24 yıllık askerlik hayatı olduğunu ve askerlik hayatını tadında bırakarak noktaladığını söyleyen Karaman, konuşmasına şu şekilde devam etti: 

 

Astsubaylığı bıraktı 10 yıldır hayalini kurduğu işi yapmaya başladı - Sayfa 5

Alnımın akıyla işimi yaptım: "Askerlik bambaşka bir şey. İnsanlara hizmet etmek inanılmaz güzel bir şey. Ben bunu gerçekten doruğunda yaşamış, alnımın akıyla işimi yapmış kişilerdenim. Artık doğanın, köyün beni çeken tarafına biraz yenik düştüm.

 

Astsubaylığı bıraktı 10 yıldır hayalini kurduğu işi yapmaya başladı - Sayfa 6

Askerliğimi tadında bitirdim: "Bu hep içimde çocukluktan kalan bir şeydi, meraktı. Bu hiçbir zaman gitmedi. Meslek hayatım boyunca buralarla uğraşıyordum. Yine sık sık geliyordum. Askerlik hayatımı tadında bırakarak noktaladım."

 

Astsubaylığı bıraktı 10 yıldır hayalini kurduğu işi yapmaya başladı - Sayfa 7

İnanılmaz bir bahçe oluşturmak: Bundan sonraki hayalim burada inanılmaz bir bahçe oluşturup insanların gerçekten örnek diyebileceği, geldiğinde kendi elleri ile domatesleri, salataları yada meyvelerden toplayabileceği yer olsun istiyorum”

Kaynak: İnternet Haber

Karabük Astsubay Saadettin Karaman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X