EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-11-2017 22:29   Güncelleme : 24-11-2017 22:47

AP GENEL BAŞKANI VECDET ÖZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Adalet Partisi Genel Başkanı Dr.Vecdet Öz"Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir"

AP GENEL BAŞKANI VECDET ÖZ ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

ÖĞRETMENLİK GELECEĞİN TEMİNATIDIR

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz'ün 'Öğretmenler Günü' Mesajı'
"Saygıdeğer Öğretmenler"
Millet Mektepleri'nin açılması ve Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri 'Öğretmenler Günü' olarak kutlanmaktadır.
Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir. Bir insanı kurtarmak, bir âlemi kurtarmak kadar önemlidir. İyi eğitilen bir insan, huzurlu bir toplum ve mutlu bir geleceğin de teminatıdır.
Küçük ayaklara büyük adımlar attıran Öğretmenlerimiz, her şeye açılan kapı ve yarını bir gün önceden yaşayan fedakar kişilerdir. Yeryüzünde Öğretmenlikten daha kutsal ve onurlu bir meslek yoktur. Öğretmenden ve Eğitimden mahrum bırakılmış toplumlar asla millet olamazlar.
Öğretmenlik bir sanat işidir, geçim sıkıntısı çeken bir sanatçıdan ise yaratıcılık beklenemez. Devletin asli ve birinci görevi Öğretmenlere en yüksek maaşı vermek olmalıdır. Dünyada her şeye değer biçilebilir ancak bir öğretmenin eserine asla değer biçilemez.
Bu vesileyle, başta Başöğretmenimiz büyük önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş olan tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyor, onları vefa, şükran ve minnetle anıyor, gelecek nesle hayat verecek olan siz değerli öğretmenlerimize uzun, mutlu ve huzurlu birer ömür diliyorum..
24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.
Saygılarımla
Dr. Vecdet Öz
Adalet Partisi 
Genel Başkanı