Mustafa Demir görevi devraldı Samsun Büyükşehir Belediye eski Başkanı Zihni Şahin’nden görevi devralan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, şahlanış yürüyüşüne başladıklarını belirterek, “Samsunumuzu geleceğe emin adımlarla taşıyacağız” dedi

Admin

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, eski başkan Zihni Şahin’den görevi devraldı. Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, ilçe belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, partilerin teşkilat üyeleri katıldı. 

TEŞEKKÜR EDİYORUM
Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, “Sayın Mustafa Demir, 31 Mart’ta tüm Samsunlu hemşerilerimiz üstün teveccühleri ile belediye başkanı olarak seçildi. Ben İl Başkanı olarak tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Bu davaya AK Parti’nin kuruluşundan itibaren sahip çıkan Samsunlular, yine en üstün seviyede sahip çıktılar. Oyları yüzde 50’in altına düşürmeyi hedefleyenler ise avcunu yaladılar. Cumhurbaşkanımızın şahlanış dönemi diye tanımladığı önümüzdeki 5 yıl içerisinde Cumhur İttifakı belediye başkanları olarak, hizmetlerimize devam edeceğiz. Tüm belediye başkanlarımıza önümüzdeki süreçte başarılar diliyorum. Samsun’a 19 sene hizmet veren ve Samsun’u marka şehir yapan Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz ve Zihni Şahin’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

GÖZÜM ARKADA DEĞİL
Samsun Büyükşehir Belediye eski Başkanı Zihni Şahin ise ,”Her şeyin bir sonu olduğu gibi hizmetlerin de bir sonu var. Görevi, yeni seçilen Mustafa Demir’e devredeceğiz. Görevimi, böyle tecrübeli ve deneyimli bir kişiye devretmekten dolayı onurlu ve gururluyum. Gözümüz arkada kalmayacak. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e ve tüm seçilen belediye başkanlarına başarılar diliyorum. Önümüzdeki dönemde birlik ve beraberlik halinde iyi bir dayanışma ile hizmet verileceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

ÖNERİ VE TALEPLERE AÇIĞIZ
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, çok başarılı bir seçim kampanyası yürüttüklerini kaydederek, “Bugün bu görevi devralıyoruz. Devraldığımız andan itibaren o şahlanış yürüyüşüne başlıyoruz. Yoktan var etmeyeceğiz. Asla sihirbazlık da yapmayacağız. Tüm imkânlarımızı,  tüm beşeri sermayemizi Cumhur İttifakının siyasi gücünü, Milletvekillerimizle, Genel Başkan Yardımcımızla ve Cumhurbaşkanımızın desteği ile 1 milyon 350 bin Samsunlu hemşerimizin, gücünü, potansiyelini ve  sinerjisini hizmetimize katacağız. Samsunlu hemşerilerimizin öneri ve hizmet taleplerine açık olacağız” dedi.

PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ
Vatandaşların daima kendisine ulaşabileceğini belirten Demir, “Yüz de yüz ulaşılabilirliği temin edeceğiz. Bu bizim olmazsa olmazımız. Bir başka konu iş ve aş. Samsun Karadeniz’in başkenti. Samsun iş ve aş noktasında, potansiyelleri imkan ve kabiliyetleri itibariye, Türkiye’nin en avantajlı şehirlerinden bir tanesi. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde iş ve aş konusunda kesin çözümü hedefleyen proje demetimizi hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.

İLÇE AYRIMI YAPMAYACAĞIZ
İlkadım ve Atakum ilçelerini ayırmadan hizmet vereceklerini sözlerine ekleyen Demir, “Çok az bir oy oranı ile iki ilçemizi Cumhur İttifakı kazanamadı. İlkadım ve Atakum’da da hiçbir zaman ayrım yapmadan,  güç birliği ile birlikte çalışma profilimize, hedefimize ve stratejimize uygun katkı sağlamaya yönelik hareket edildiğinde, emin adımlarla hep birlikte geleceğe yürüyeceğiz.”

EN GÜÇLÜ MESAJ SAMSUN’DAN VERİLECEK
Mustafa Demir’e başarılar dileyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, “Bugün nice tarihi anlara şahitlik eden bir meydanda tekrar bir aradayız. Hem Cumhur İttifakı olarak, Türkiye genelinde elde ettiğimiz başarıda, hem AK Parti olarak 17 yıl içinde girdiğimiz 15 seçimi rekor bir oyla birinci parti olmamıza katkı sağlayan vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Sizler, AK Parti belediyeciliğinin Samsun’a kazandırdığı hizmetler devam etsin diyen güçlü iradenin sesiniz. Cumhurbaşkanımızın her zaman dediği gibi millet kararının sandıkta verdi. Bu kararın arkasında barındırdığı mesajların değerini biliyoruz. Bunun hem Samsun özelinde hem Türkiye genelinde yine bu sese kulak verecek ve yine bu anlamda yol haritası çizecek, yine stratejilerini milletin ne dediğine göre planlayacak bizleriz. 19 Mayıs 1919’un 100. yılında Sayın Cumhurbaşkanımızı ve devlet erkanını burada ağırlayacağız. Türkiye gelecek yüzyılın en güçlü mesajlarını Samsun’dan verecek. Bu şehrin insanlarına yakışan çok önemli projeleri hayata geçirecek ve Samsun’un şahlanış döneminin altına imza atacak olan çok değerli Mustafa Demir’i tebrik ediyor ve görevinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

ŞAHİN MÜHRÜ DEMİR’E TESLİM ETTİ
Konuşmaların ardından, Samsun Büyükşehir Belediye eski Başkanı Zihni Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e belediye başkanlığı mührünü teslim etti.

Samsun Büyükşehir Başkan Görevi Devir aldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da 400 tane çiçek dağıttı, işte nedeni...
Samsun'da 400 tane çiçek dağıttı, işte nedeni...
‘BANA YAKIŞMAZ…’
‘BANA YAKIŞMAZ…’