İSTANBUL'un Silivri ilçesinde hayvancılıkla uğraşan bir vatandaş, 1 ton 520 kiloluk 'Bayram' ismini koyduğu danayı kurbanlık olarak Cumhurbaşkanı'na vermeyi planlıyor.

Admin

Günde 200 liralık yem yiyor bir buçuk tonluk danayı Cumhurbaşkanı'na satacak - Sayfa 1

Kurban bayramı yaklaşırken Silivri'nin Yolçatı mahallesinde hayvan yetiştiriciliğiyle uğraşan İdris Aktaş, kurbanlıklarını satmayı bekliyor. Aktaş'ın elindeki en değerli kurbanlık ise tam bir ton 520 kiloluk. 28 aylık olan kurbanlık dana bir kilosu 24 liradan hesaplanarak satılacak.

 

Günde 200 liralık yem yiyor bir buçuk tonluk danayı Cumhurbaşkanı'na satacak - Sayfa 2

Bu dananın annesini, anneannesini ve babasını da kendisinin yetiştirdiğini dile getiren Aktaş, her türden hayvan yetiştirdiğini ifade etti. Ancak işçi bulamadıklarına değinen Aktaş, "Tatilimiz yok, düğünümüz yok, bayram seyran yapamıyoruz” dedi.

 
Günde 200 liralık yem yiyor bir buçuk tonluk danayı Cumhurbaşkanı'na satacak - Sayfa 3

Türkiye'de yok: Üretimin önemini vurgulayan Aktaş, “Bizim yaptığımız Türkiye’de bu şekilde bir üretim yok, herkes ithal alıp ithal satıyor. Üreteceğiz, üretmezsek kazanamayız. Herkes üretecek ki Türkiye kazansın. Buzağıları 2,5 sene bebek gibi bakıyoruz, kurban yapıyoruz. Öteki ithal getiriyor, satıyor. İşte biz burada bitiyoruz” ifadelerini kullandı. 

 

Günde 200 liralık yem yiyor bir buçuk tonluk danayı Cumhurbaşkanı'na satacak - Sayfa 4

200 kiloluk yem yiyor: 1 ton 520 kiloluk danasından da bahseden Aktaş, danasının günde 200 kiloluk yem yediğini belirterek şu ifadelerde bulundu: "Öz üretim ürünü bu hayvan. Devletimiz bize az bir destek olsun daha bunlardan çok iyilerini üretirim. En büyük veterinerle yarışırım üretimde."

 

Günde 200 liralık yem yiyor bir buçuk tonluk danayı Cumhurbaşkanı'na satacak - Sayfa 5

Cumhurbaşkanı başka yerden kurban almasın:Dananın talihlisi hakkında konuşan Aktaş, "Esasen benim gönlümde Türkiye’mizin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönlüm geçiyor. Allah’ım Cumhurbaşkanıma, reisime böyle bir kurban nasip etsin. Reisime yakışır bu kurbanlık, kurbanlığını ayırdım, başka yerden kurban almasın. Nereye isterse oraya kadar getirip teslim edeceğim” dedi. 

Kaynak: İnternet Haber

İstanbul Silivri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da 400 tane çiçek dağıttı, işte nedeni...
Samsun'da 400 tane çiçek dağıttı, işte nedeni...