Samsun’un Bafra ilçesinde Halk Sağlığı ve İç Hastalıkları Uzmanı Dr. M. Emin Dinççağ “Kar Güneşi” isimli şiir kitabının imza gününde sevenleriyle buluştu.

13’üncü kitabının imza gününde sevenleriyle buluşan Dr. M. Emin Dinççağ, “14 Şubat Sevgililer Günü dünyada ‘valenttin’s day’ olarak anılıyor. Dünyada alışverişi canlandırmak için, tüketim ekonomilerinin sarıldığı önemli bir gün. Zira herkesin birbirine sevgisini gösterebilmek için alışveriş yaptığı bir gün. Biz burada işin ‘sevgi’ kısmına sahip çıkarak, içinde sevgi olan her şeyin korunması gerektiğine inanıyoruz. Zira dönem olarak sevgisizliğin en yoğun olduğu dönemleri yaşıyoruz. Ülkemizde kadın cinayetleri çok fazla gündem oluyor. Sokakta şiddet çok. Birbirimizi anlamıyoruz. Konuşmak ve diyalog yerine kavgayı tercih ediyoruz.

Diyoruz ki sevginin çoğaltılması gerek. Şiddet, kadın cinayetleri son bulmalı. İşte bu günler sevgiye sahip çıktığımız günler olmalı. Sevgi laf değil sevgi basit bir şey değildir. Kısacası sevgi çaba göstermek, emek vermek bu uğurda terlemeye gerektirir. Sevgi anlama ve anlatmak gereken bir duyarlılıktır” dedi.

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. M. Emin Dinççağ Kar Güneşi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DYP Genel Başkanı Avk.Özaçıkgöz
DYP Genel Başkanı Avk.Özaçıkgöz"KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı Rum Ağzı ile Konuşuyor"
Perinçek'ten Akıncı'ya: KKTC Cumhurbaşkanı değil Amerikan Valisi!
Perinçek'ten Akıncı'ya: KKTC Cumhurbaşkanı değil Amerikan Valisi!