KADERE BAK! CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul'da İSPARK'ın başına Samsunlu Genel Müdür getirirken, AK Partili Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Kocaeli'nden, Malatya'dan ithal bürokratları atadı.

Admin

Samsun Haber.....CHP'Lİ BAŞKAN SAMSUNLU GENEL MÜDÜR ATADI
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in büyükşehir belediyesi genel sekreterliğine Kocaeli'nden, SAMULAŞ Genel Müdürlüğü'ne Malatya'dan bürokrat ataması ve bazı daire başkanlarını yine şehir dışından getirip görev vermesi Samsun'da büyük tepki görmüş özellikle AK Parti cenahında bu atamalar tepkiyle karşılanmıştı. Samsunlular ise 'Samsun'un öz evlatları neden yok sayılıyor?' diyerek Demir'e sitem ederken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İSPARK gibi çok önemli bir kurumun başına Samsunlu bir genel müdürü getirmesi başta İstanbul'da yaşayan Samsunlular olmak üzere Samsun'da da büyük bir takdirle karşılandı.

AK PARTİLİ DEMİR, İTHAL BÜRÜKRATLAR GETİRDİ
Büyük paraların döndüğü İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSPARK A.Ş Genel Müdürlüğü'nü yeni dönemde Samsun doğumlu ve Samsun Anadolu Lisesi mezunu Murat Çakır yapacak. İmamoğlu'nun bu ataması özellikle her iki seçimde İstanbul'da yaşayan Samsunluların kendisine büyük destek vermesi karşılığında Samsun'a ve Samsunlulara büyük bir jest yapması olarak algılanıyor. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in bu atamların yanında Büyükşehir'e alınacak bazı ihtiyaç malzemelerini Samsun yerine farklı illerden temin etmesi de son dönemde zor durumda olan Samsun esnafının tepkisini çekmeye devam ediyor.

İSPARK GENEL MÜDÜRÜ MURAT ÇAKIR KİMDİR?

1973’te Samsun’da doğan Murat Çakır, orta ve lise eğitimini Samsun Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olan Murat Çakır, 2008 yılında Boğaziçi Üniversitesi “Yönetici MBA” bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 2019’da Beykent Üniversitesi İşletme Doktora programına başladı.

İş hayatına 1996 yılında Ernst&Young “Denetim” bölümünde başlayan Çakır, 1999-2006 yılları arasında Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de çeşitli yönetici pozisyonlarında bulunduktan sonra, 2006-2011 arasında şirketin Mali ve İdari İşler, Operasyon, Bilgi Teknolojileri, Krediler ve Risk Kontrol’ den sorumlu “Genel Müdür Yardımcısı” olarak çalıştı. 2011-2015 yılları arasında Fina Enerji Holding A.Ş.’ de Mali ve İdari İşler, Bilgi Teknolojileri ve İnsan Kaynaklarından sorumlu “Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi” olarak görev yaptı. 2015’te Bayraktar Grubuna, “İç Denetim ve Bilgi Teknolojileri Grup Başkanı” olarak katıldı.

Çakır, Ocak 2016 itibariyle Mart 2019’a kadar sürdüreceği Bayraktar Otomotiv ve Servis Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü görevine atandı. İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ve Türkiye İç Denetim Enstitüsü Derneği üyesidir. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

İstanbul sAMSUN Samsun Belediye Dem r İstanbul imamoğlu Mustafa Demir Bürokrat İmamoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DYP Genel Başkanı Avk.Özaçıkgöz
DYP Genel Başkanı Avk.Özaçıkgöz"KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı Rum Ağzı ile Konuşuyor"
Perinçek'ten Akıncı'ya: KKTC Cumhurbaşkanı değil Amerikan Valisi!
Perinçek'ten Akıncı'ya: KKTC Cumhurbaşkanı değil Amerikan Valisi!