SİYASET
Giriş Tarihi : 14-06-2019 10:34   Güncelleme : 14-06-2019 10:34

Demirtaş: “İşsizliğin azaltılmasını önemsiyoruz”İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İŞ-KUR İl Müdürü Haşim Meydan’ı ağırladı. Demirtaş: “İşsizliği azaltacak çalışmaları önemsiyoruz” dedi Kaynak: Demirtaş: “İşsizliğin azaltılmasını önemsiyoruz”

Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) Samsun İl  Müdürü Haşim Meydan, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ı  makamında ziyaret etti.Gazi Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette istihdama yönelik başlatılan çalışmalar hakkında Başkan Demirtaş’a bilgiler veren İŞ-KUR İl Müdürü Haşim Meydan,''İstihdamın korunması ve artırılması, nitelikli istihdamın desteklenmesi gayesiyle Bakanlığımız himayelerinde; kurumumuz ve SGK tarafından sunulan teşviklerin ve uygulamalardaki yenilikleri işverenlerimize anlatıyoruz. İl genelindeki çalışmalarımız oldukça verimli geçiyor. Bize destek olan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz'' diye konuştu.

DEVLETİN SAĞLADIĞI AVANTAJLAR KULLANILMALI

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ise, ''İŞ-KUR sadece işsizlerle iş arayanları buluşturan bir mekan veya resmi kurum değil, herkese iş bulan, iş adamlarımıza da büyük destek sağlayan bir kurum haline gelmiştir. Gerek istihdam konusunda ve gerekse basınla iletişim ve haber konusunda iyi olan kurumlarımızdandır. Kurum tarafından açılan kurslara gösterilen ilgi ve bunun sonucunda da istihdam sağlanması önemlidir. Eğer işverenler sağlıklı bilgi sahibi olurlarsa devletimizin sağlamış olduğu avantajları kullanarak istihdama katkı sunarlar” ifadelerini kullandı.