CHP Grup Başkanvekili Özel'in 15 Temmuz bazı yerlerde 'tiyatroydu' deniliyor, tiyatro miyatro değil, bal gibi kanlı bir darbe girişimiydi; rejime, Meclise, ülkeyi yönetenlere, demokrasiye kast ediyordu" açıklaması sosyal medyayı salladı.

Admin

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, FETÖ'nün 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi yaşadıklarını ve sonraki süreci AA muhabirine değerlendirdi.

Özel, bu darbenin öngörüldüğünü savunarak, "Önlenebilirdi, sonuçlarından yararlanıldı. Ama bu, darbeyi darbe olmaktan çıkarmaz. Bu kanlı bir darbeydi, bazı yerlerde, bazı sözler duyuyoruz, 'tiyatroydu...', tiyatro miyatro değil bal gibi kanlı bir darbe girişimiydi, rejime, Meclise, ülkeyi yönetenlere, demokrasiye kast ediyordu ve bu ülkenin rejimini değiştirmeye çalışan bir darbe girişimiydi." diye konuştu.

Sosyal medya Özgür Özel'i konuştu

Özel'in darbe girişimine ilişkin bu açıklamaları yankı uyandırdı. CHP çevrelerinde dile getirilen "kontrollü darbe" ve "tiyatro" söylemine ters düşen açıklamalar olması dikkat çekti. Özel'in beyanına Twitter kullanıcıları yorum yağdırdı. 

KAYNAK: İNTERNET HABER

CHP FETÖ 15 Temmuz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X