GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2019 15:20   Güncelleme : 23-11-2019 15:20

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Yaşar mesajında, "Öğretmenlik mesleğinin saygınlığı zedelenmiştir" dedi.

Bedri Yaşar'ın Öğretmenler Günü mesajı şu şekilde:

"Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe iyi bir şekilde hazırlanması, çağın gerektirdiği biçimde yeni bilgi, beceri ve tutumla donatılması öğretmenlerimizin yanı sıra devletin en önemli görevlerinden birisidir.  

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “İrfan Ordusu” diye tarif ettiği ve ayrıca “Öğretmenler Yeni Nesil Sizlerin Eseri Olacaktır” şeklinde seslendiği öğretmenler, ülkemizin gelişiminin yanı sıra kalkınması konusuna da çok önemli görevler üstlenmiştir. Bir ülkenin, nitelikli insan gücü olmadan kalkınması ve ileri ülkeler seviyesine yükselmesi mümkün değildir. 

Çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlayan, onların üzerinden emeklerini hiçbir şekilde esirgemeyen öğretmenlerimiz, nitelikli insan gücü konusunda ülkemizde çok büyük bir çaba harcamaktadır. Ülke olarak elde ettiğimiz bütün başarıların temelinde öğretmenlerimiz vardır. Bu konuda, en büyük pay ve emek hiç şüphesiz öğretmenlerimize aittir. Bu bakımdan, öğretmenlik mesleği çok kutsal bir meslektir. Öğretmenlik, kutsallığının yanı sıra aynı zamanda çok saygın bir meslektir. 

Ne yazık ki bugün izlenen yanlış eğitim politikaları nedeniyle, öğretmenlik mesleğinin saygınlığı zedelenmiştir. Ülkemizin her köşesinde, hiçbir karşılık beklemeden, fedakârca görev yapan öğretmenlerimiz, hak ettikleri saygınlığı göremedikleri gibi ekonomik ve sosyal bakımdan da hak ettikleri şartlara hiçbir şekilde kavuşamamıştır. 

Bunun için gerekli düzenlemeler yapılmalı ve öğretmenlerimiz, ekonomik ve sosyal şartlarının yanı sıra saygınlık bakımından da daha iyi şartlara kavuşturulmalıdır.

Bu vesileyle, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum."