İstiklal Caddesi(Çiftlik) esnafıyla buluşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir,  "Otopark sorununu çözene kadar belli bir planlama dahilinde caddeyi geçici bir süre trafiğe açmayı düşünüyoruz" dedi Kaynak: Başkan Mustafa Demir, Çiftlik Caddesi esnafı ile buluştu.

Admin

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Çiftlik Caddesini Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Cihat Karahan ve dernek üyeleriyle bir araya geldi.

whatsapp-görüntü-2019/08/16-at-2.24.49-pm.jpeg

'ÇİFTLİK YENİDEN CANLANACAK'

Bilinen adıyla Çiftlik Caddesi esnafının yanında olmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Demir, "Yaşanan ticari mağduriyetin önlenmesi ve Çiftlik'in yeniden canlandırılması için çalışma başlattık" ifadelerini kullandı.

whatsapp-görüntü-2019/08/16-at-2.24.51-pm.jpeg

'OKULLAR BÖLGESİ' FORMÜLÜ

Caddede ticareti engelleyen en önemli unsurun 'Otopark Sıkıntısı' olduğunu söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Okullar bölgesini daha verimli alanlara taşıyarak, boşalacak alanın altını otopark, üstünü ise kültür sanat faaliyetlerinin yapılacağı merkez haline getirmeyi düşünüyoruz. Bununla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ile temas halindeyiz. Lakin biraz zamana ihtiyaç var" diye konuştu.

whatsapp-görüntü 2019/08/16-en-2.24.50-PM-(1) .jpeg

OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLENE KADAR

Çiftlik Caddesi'nin trafiğe açılmasının esnafın ticaretini kısmen artıracağını vurgulayan  Başkan Demir, ''Önemli olan şey, caddenin trafiğe açılması değil, otopark probleminin çözülmesidir. Yapacağımız en büyük hizmet bu olacaktır. Otopark sorunu çözülene kadar caddeyi kısmen trafiğe açabiliriz. Sorun çözülünce tekrar kapatacağız" şeklinde konuştu.

Başkan Demir, açıklamalarının son bölümünde ise, "Samsun'umuzun bu ünlü ve güzide caddesini tabela ve yönlendirme levha çirkinliğinden, duba engellerinden temizleyeceğiz. Bütün bu çalışmaları belirli bir plan içerisinde gerçekleştireceğiz. İnşallah esnafımızın yüzü gülecek" ifadelerini kullandı.

 

Mustafa Demir SAMSUN Çiftlik Caddesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Taraftardan Samsunspor'a meşaleli destek -
Taraftardan Samsunspor'a meşaleli destek -
Elazığ’daki 6,8 büyüklüğündeki deprem birçok ülkede de hissedildi
Elazığ’daki 6,8 büyüklüğündeki deprem birçok ülkede de hissedildi