Resmi Gazetede yürürlüğe giren kanuna göre Tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri konularında yüksekokul veya üniversite mezunu olanlara tarımsal projeleri için 100 bin TL hibe desteği veriliyor.

Admin

Resmi Gazete'de yayınlandı! Bu bölüm mezunlarına 100 bin TL hibe - Sayfa 1

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Ellerin Desteklenmesine İlişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kırsal alanda yaşayan veya yaşamayı taahhüt edenler bu destekten yararlanabilecek.

 

Resmi Gazete'de yayınlandı! Bu bölüm mezunlarına 100 bin TL hibe - Sayfa 2

Uygulama 2019-2020 yıllarındaki pilot uygulama kapsamında Amasya, Düzce, İzmir ve Mardin'de kırsal alanda gerçekleştirilecek. Yararlanacak olanaların tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri konularında yüksekokul veya üniversite mezunu olması gerekiyor.

 
Resmi Gazete'de yayınlandı! Bu bölüm mezunlarına 100 bin TL hibe - Sayfa 3

Uygulanacak projeler için 100 bin TL hibe verilecek. Hayvansal ve bitkisel ürünler, su ürünleri, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimiyle bunların işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projeler karar kapsamında desteklenecek.

 

Resmi Gazete'de yayınlandı! Bu bölüm mezunlarına 100 bin TL hibe - Sayfa 4

Desteklerin ödenebilmesi için, hibe sözleşmesinin imzalanması ve proje yatırımının tamamlanması gerekecek. Hibe desteklerinden sadece bir kez yararlanılabilecek.

 

Resmi Gazete'de yayınlandı! Bu bölüm mezunlarına 100 bin TL hibe - Sayfa 5

Tarım ve Orman Bakanlığının söz konusu projelere yönelik diğer hibe programlarına dahil olanlar, bu karar kapsamındaki desteklerden faydalanamayacak.

KAYNAK: İNTERNET HABER

tarım hayvancılık ormancılık gıda ve su tarımsal proje
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DYP Genel Başkanı Avk.Özaçıkgöz
DYP Genel Başkanı Avk.Özaçıkgöz"KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı Rum Ağzı ile Konuşuyor"
Perinçek'ten Akıncı'ya: KKTC Cumhurbaşkanı değil Amerikan Valisi!
Perinçek'ten Akıncı'ya: KKTC Cumhurbaşkanı değil Amerikan Valisi!