Sağlık Bakanlığının yayınladığı ve Kamu Hastaneleri ile birlikte Özel Hastanelerde‘Acil servislerde hastalardan para alınmayacak’ genelgesine rağmen, Samsun’da Özel Hastaneler hastaları adeta soymaya devam ediyor.

 

HASTALAR MÜŞTERİ Mİ?

Şiddetli Baş dönmesi şikayeti ile Liv Hospital hastanesinin acil servisine giden E.Ö isimli Samsun’lu vatandaş tam 400 Tl muayene parası ödedi.

Samsun Özel Habere konuşan E.Ö özel hastanelerin hastaları adeta soyduğunu ifade etti.

Hastanede bir hastadan daha çok adeta müşteri muamelesi gördüklerini belirten E.Ö,Acil serviste kapıdan içeri adımlarını atar atmaz 125 TL ödeme istendiğini belirterek, ‘Şiddetli baş dönmesi rahatsızlığım olunca Evimize en yakın Hastane olan Liv Hospital hastanesinin aciline gittik. Kalp elestroskopisi ve Nöroloji servisinde MR çekildikten sonra tahliller yapıldı.Bunun karşılığında hastaneye toplamda 400 TL para ödedik.Hani acil servisler de muayeneler ücretsiz olacaktı? Özel hastaneler ‘Paran yoksa öl’ mantığıyla bir sağlık kurumu gibi değil ticarethane gibi hizmet vermekteler. Bakanlık bunun önüne geçsin..’ diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde yine aynı hastane de Gece yarısı şiddetli böbrek ağrısı ile hastane aciline giden hastadan tedaviden önce yasal olmamasına rağmen ücret istenmişti.

Hasta Ücret vermeye yanaşmayınca tedavi edilmeden hastaneden şiddetli ağrılar içinde ayrılan vatandaş Samsun Cumhuriyet Savcılığına başvurarak Liv Hospital hastanesi hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Samsun özel haber

 

Samsun Hastaneler Acil Ücretli Liv Hospital
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Valilikten İstanbul'daki kaçak Suriyelilere 20 Ağustos'a kadar süre
Valilikten İstanbul'daki kaçak Suriyelilere 20 Ağustos'a kadar süre
Akademisyen Ceren Damar'ı vahşice öldürmüştü! İstenen ceza belli oldu
Akademisyen Ceren Damar'ı vahşice öldürmüştü! İstenen ceza belli oldu